سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
17:10:36 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
صیانت از منابع طبیعی ریشه در آموزه‌‌های دینی دارد
صیانت از منابع طبیعی ریشه در آموزه‌‌های دینی دارد
گروه اجتماعی ـ دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان با تاکید بر برخورد قضایی با تخریب‌کنندگان منابع طبیعی، اظهارکرد: حفاطت صیانت از منابع طبیعی ریشه در آموزه‌‌های دینی و اسلامی دارد. به گزارش ایکنا از لرستان، سعید رازانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان، امروز شنبه، ۱۳ اسفند در همایش استقبال از نوروز و […]

گروه اجتماعی ـ دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان با تاکید بر برخورد قضایی با تخریب‌کنندگان منابع طبیعی، اظهارکرد: حفاطت صیانت از منابع طبیعی ریشه در آموزه‌‌های دینی و اسلامی دارد.

به گزارش ایکنا از لرستان، سعید رازانی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان لرستان، امروز شنبه، ۱۳ اسفند در همایش استقبال از نوروز و نقش دهیاران در صیانت از منابع طبیعی که در سالن اجتماعات جهادکشاورزی لرستان برگزار شد، اظهارکرد: دهیاران روستاها وظیفه دارند تغییر کاربری را به موقع گزارش داده و ساخت و سازهای غیرمجاز را به موقع اعلام کنند.
وی با بیان این‌که هر کدام از دهیاران در یک روز مشخص اهالی روستاها را برای کاشت درخت بسیج کنند و به فرهنگ درخت‌کاری کمک کنند.
رازانی به کاشت نهال در منطقه پشته خرم‌آباد اشاره و افزود: کمربند سبز شهرستان خرم‌آباد ایجاد می‌شود، این در حالی‌است که منابع طبیعی هم نهال رایگان برای کاشت در اختیار دهیاران روستاها قرار دهد.

خبر جدید  ۱۱۳ واحد متخلف در لرستان شناسایی شد

برخورد قاطعانه دستگاه قضا با تخریب‌کنندگان منابع طبیعی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز لرستان گفت: با کسانی که زغال‌گیری کنند یا درخت را قطع کرده و جنگل را از بین ببرند و باعث ضربه به اراضی ملی شوند به صورت قاطعانه برخورد می‌شود.
وی با بیان اینکه دهیاران تمام تلاش و همت را برای توسعه منابع طبیعی به کار بگیرند، ادامه داد: گذشتگان و نیاکان منابع طبیعی را برای ما به میراث گذاشتند و ما هم این میراث گران‌بها برای آیندگان به یادگار بگذاریم.
مظفر افشار، پدر بلوط ایران نیز در این مراسم گفت: اگر کاره‌ای بودم برای دادستان لرستان تندیسی از طلا درست می‌کردم زیرا در تمام حوزه‌ها ورود پیدا می‌کنند و مانع تخریب منابع طبیعی می‌شوند
وی با بیان این‌که دهیاران در حفاطت از منابع طبیعی از خودشان شروع کند و خودشان الگوی همیار طبیعت باشند، ادامه داد: گذشتگان منابع طبیعی را سلام تحویل ما دادند و ما هم ان را سالم تحویل دهیم.
افشار گفت: استان سیستان و بلوچستان در سال‌های گذشته بیشتر گندم کشور را تامین می‌کرد اما به دلیل عدم توجه به منابع طبیعی به کویر تبدیل شد.
پدر بلوط ایران گفت: اگر جنگل‌ها و درختان بلوط را نداشته باشیم استان ما خشک خواهد شد و به کویر تبدیل می‌شود.

خبر جدید  یک میلیون زائر از لرستان عبور می کنند/۱۳ موکب در عراق بر پا شد

جنگل‌های بلوط؛ ریه تنفسی کشور

وی با بیان اینکه ریه تنفس کشور ما جنگل‌‌های بلوط و جنگل‌های زاگرس است، تصریح کرد: بیش از ۴۵ درصد آب شیرین کشور توسط منابع طبیعی زاگرس تولید می‌شود، کمااینکه درخت بلوط ۵۰ ساله طبق برآورد کارشناسان ۸۰۰ میلیون تومان ارزش دارد.
افشار ادامه داد: در طول ۵۵ روز یک زباله‌دان در یک منطقه لرستان توسط زندانیان به ۵ هکتار جنگل تبدیل شد و کاشت نهال در آن صورت گرفت.
پدر بلوط ایران گفت: تلاش ما برای کشت گونه‌های بومی است زیرا در لرستان گونه‌های گلابی وحشی، بنه، پسته کوهی با طول عمر هزار سال به بالا دارند.
وی افزود: اعتباری برای ایجاد آتش‌بر در مناطق مستعد حریق در نظر گرفته شود زیرا در برخی جاها امکان بردن وسایل جهت خاموش کردن حریق وجود ندارد.

خبر جدید  اعلام برنامه‌های سفر وزیر دادگستری به لرستان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد