سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
12:33:17 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ضرورت ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی
ضرورت ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی
معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان بر ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی تأکید کرد. امین سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ذخیره‌سازی از طریق سد در کشورهای اروپایی و پیشرفته مرسوم بوده و آنها در سطح مزرعه با راهکارهای مهندسی ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی را انجام می‌دهند. وی با بیان اینکه مصرف آب در حوزه‌های صنعت، کشاورزی […]

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان بر ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی تأکید کرد.

امین سلاحورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: ذخیره‌سازی از طریق سد در کشورهای اروپایی و پیشرفته مرسوم بوده و آنها در سطح مزرعه با راهکارهای مهندسی ذخیره‌سازی آب‌های زیرزمینی را انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه مصرف آب در حوزه‌های صنعت، کشاورزی و شرب است، ادامه داد: متأسفانه در لرستان حوزه صنعت، مصرف آب چندانی ندارد. بیشترین مصرف آب در بخش خانگی است؛ مهم‌ترین راهکاری که در این زمینه می‌توانیم در نظر بگیریم آموزش است که باید توسط صداوسیما و رسانه‌ها انجام شود. بیشترین مصرف آب در حوزه کشاورزی بوده که بین ۹۰ تا ۹۵ درصد است.

خبر جدید  برخورد دو دستگاه پراید در پلدختر ۷ مجروح برجای گذاشت

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به اینکه قوت کشاورز از آب تأمین می‌شود و نمی‌توانیم جلوی خیلی از کشاورزان را بگیریم که برای کشت‌تان آب مصرف نکنید، یادآور شد: به‌جای اینکه جلوی کشاورز را بگیریم و باعث خالی شدن روستاها از سکنه شویم، الگوی کشت را به آنها معرفی کنیم.

خبر جدید  ثبت ملی آیین «گِل‌مالی» در شانزدهمین اجلاس پیرغلامان

وی گفت: کشاورز باید محصولاتی تولید کند که مصرف آب کمتری داشته و درعین‌حال درآمد او هم تأمین شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان در مورد روش‌های آبیاری تأکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی و خیلی از ادارات و سازمان‌ها به این مسئله کمتر توجه کردند و حال‌آنکه ما می‌توانیم با مصرف آب کمتر همان مقدار محصول را تولید کنیم به شکلی که کشاورز هم متضرر نشود.

خبر جدید  دیدار جمعی از مسئولان الیگودرز با خانواده شهید علی محمودی

سلاحورزی بابیان اینکه معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان آمادگی دارد در حوزه کشاورزی فعالیت‌های پژوهشی انجام دهد، عنوان کرد: جهاد دانشگاهی واحد لرستان دارای دو سایت تخصصی کشاورزی و گیاهان دارویی، مرکز جغرافیا و GIS و مرکز بهینه‌سازی مصرف انرژی و آب بوده که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای حل مسائل مربوط به کشاورزی بهره برد.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد