چهارشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۹
15:31:38 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ظرفیت مطلوب روستاهای لرستان برای جذب گردشگر
ظرفیت مطلوب روستاهای لرستان برای جذب گردشگر
گروه اجتماعی ـ سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر تنظیف روستاها و جاده‌های مواصلاتی معبر عبور گردشگران در روستاها، اظهارکرد: روستاهای لرستان با توجه به ظرفیت‌‌های طبیعی روستاهای لرستان، ظرفیت مطلوبی برای جذب گردشگر دارند. به گزارش ایکنا از لرستان، رضا آریایی، سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، امروز شنبه، […]

گروه اجتماعی ـ سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تاکید بر تنظیف روستاها و جاده‌های مواصلاتی معبر عبور گردشگران در روستاها، اظهارکرد: روستاهای لرستان با توجه به ظرفیت‌‌های طبیعی روستاهای لرستان، ظرفیت مطلوبی برای جذب گردشگر دارند.

به گزارش ایکنا از لرستان، رضا آریایی، سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، امروز شنبه، ۱۳ اسفند در همایش استقبال از نوروز و نقش و هزاران در صیانت از منابع طبیعی که در سالن اجتماعات جهادکشاورزی لرستان برگزار شد، اظهارکرد: دهیاران مسئولیت مدیریت روستاها را دارند از فرصت به‌دست آمده به خدمت مردم بهترین استفاده را انجام دهند.
وی با بیان این‌که امروز دهیاران به‌صورت رسمی و دولتی حکم اجرایی در روستا دارند، خاطرنشان کرد: در بحث منابع طبیعی با چالش‌های جدی مواجه هستیم و اگر در حفاظت از منابع طبیعی مشارکت نکنیم در سال‌های آینده زندگی برای ما سخت می‌شود.
آریایی با تاکید بر این‌که امروزه تغییر اقلیم زندگی را سخت می‌کند، گرد وغبار را نمونه بارز تغییر اقلیم برشمرد و خاطرنشان کرد: تغییر نوع بارش‌ها ما را با چالش جدی مواجه می‌کند، این در حالی‌است که در سنوات گذشته هر کوه بزرگ یک سد مخزنی بزرگ برای ما بود امروز ذخیره برفی و یخی نداریم.
سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، با بیان این‌که تغییر اقلیم درجه حرارت کره زمین را افزایش می‌دهد، ادامه داد: در ۵۰ سال اخیر دو درجه دمای کشور ما افزایش پیدا کرده است.
وی با اشاره به این‌که ما امسال پاییزی بدون بارندگی را پشت سر گذاشتیم، افزود: اما طی ده روز گذشته بارش‌های خوبی داشتیم و در بهار هم بارش‌های نرمال خواهیم داشت.

خبر جدید  سرخط مهمترین خبرهای لرستان در 24 ساعت گذشته

مشارکت مردمی؛ مهم‌ترین عامل حفاظت از منابع طبیعی

آریایی گفت: در سنوات آینده بحث آب برای ما جدی خواهد شد، کمااینکه مهم‌ترین عامل حفاظت از منابع طبیعی مشارکت مردمی است.
سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان این‌که در هر سال به‌طور متوسط صدها هکتار از مراتع ما دچار حریق می‌شود، ادامه داد: تغییر الگوی کشت باید در روستائیان نهادینه شود به‌طوری‌که غذای اصلی را از منابع آبی تامین کنیم.
وی با اشاره به این‌که امروز ساخت‌وسازها در خارج از حریم روستاها زیاد شده است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم روستاهای گردش‌پذیر داشته باشیم باید نحوه برخورد با گردشگران را آموزش دهیم و محیط روستاها تمیز باشد.
آریایی اظهارکرد: فضولات حیوانی شکل و فرم روستاها را از بین می‌برد، این در حالی‌است که ۶۰ هزار واحد روستایی در لرستان در برابر زلزله نامقاوم هستند.

خبر جدید  گزارش تصویری جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لرستان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد