پنج شنبه, ۱ آبان , ۱۳۹۹
11:29:49 - شنبه 3 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عضوگیری ۴۵ هزار «همیار طبیعت»؛ مشارکت دستگاه‌های فرهنگی در حفاظت از منابع طبیعی
عضوگیری ۴۵ هزار «همیار طبیعت»؛ مشارکت دستگاه‌های فرهنگی در حفاظت از منابع طبیعی
گروه فرهنگی ـ مدیرکل منابع طبیعی لرستان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی، اظهارکرد: فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی نیازمند همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما و رسانه‌هاست. به گزارش ایکنا از لرستان، شیرزاد نجفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان امروز شنبه، ۱۲اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه به […]

گروه فرهنگی ـ مدیرکل منابع طبیعی لرستان با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی، اظهارکرد: فرهنگ‌سازی حفاظت از منابع طبیعی نیازمند همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، صداوسیما و رسانه‌هاست.

به گزارش ایکنا از لرستان، شیرزاد نجفی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان امروز شنبه، ۱۲اسفند در نشست خبری با اصحاب رسانه به عضویت ۴۵ هزار نفر به‌عنوان «همیار طبیعت» در اداره‌کل منابع طبیعی لرستان اشاره کرد و گفت: در راستای جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و تهیه زغال روستائیان حاشیه جنگل‌ها تعداد ۷۰ آبگرمکن خورشیدی بین این روستائیان به‌صورت رایگان توزیع شد.
وی افزود: در آینده نزدیک هم تعداد ۲۰۰ آبگرمکن خورشیدی بین روستائیان مجاور حاشیه جنگل‌ها توزیع می‌شود.
نجفی با بیان این‌که امسال ۷۲ درصد نسبت به سال گذشته کاهش حریق جنگل‌ها در لرستان را داشتیم، خاطرنشان کرد: به‌کارگیری ۴۶۰ دیدبان، شناسایی ۱۵۰ نقطه که زمینه حریق را دارند و استفاده از دستگاه‌های دمنده برای خاموش کردن سریع حریق از راهکارهای کاهش حریق در جنگل‌های لرستان طی سال جاری بوده است.
وی به جنگل‌کاری هزار و ۴۰۰ هکتار از مراتع لرستان در راستای توسعه جنگل‌ها در لرستان اشاره و ادامه داد: ساختمان‌های اداری منابع طبیعی در شهرستان‌های چگنی و کوهدشت طی هفته درختکاری به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان این‌که ۷۰ درصد مساحت لرستان را اراضی ملی شامل جنگل و مراتع تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: در راستای تعدیل سیل، دو هزار بندخاکی در استان احداث شده است.
وی در خصوص چالش‌های منابع طبیعی در آینده عنوان کرد: کمبود آب، تغییر اقلیم و گرم شدن زمین چالش‌های منابع طبیعی در آینده خواهد بود.

خبر جدید  کشف و شناسایی ریشه‌ها و عوامل ایجاد فقر ضروری است

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد