چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
20:05:15 - شنبه 3 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فاطمه(س)؛ بنیانگذار دهه فجر
فاطمه(س)؛ بنیانگذار دهه فجر
گروه فعالیت‌های قرآنی: امام جماعت مسجد آیت‌الله مدنی خرم‌آباد، حضرت فاطمه زهرا(س) را بنیان‌گذار دهه فجر دانست و گفت: فاطمه زهرا(س) اولین کسی است که میدان‌دار شیعه شد، اولین انقلابی‌گری را فاطمه زهرا(س) انجام داد و او اولین کسی بود که برای حفظ امامت و ولایت به میدان آمد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: امام جماعت مسجد آیت‌الله مدنی خرم‌آباد، حضرت فاطمه زهرا(س) را بنیان‌گذار دهه فجر دانست و گفت: فاطمه زهرا(س) اولین کسی است که میدان‌دار شیعه شد، اولین انقلابی‌گری را فاطمه زهرا(س) انجام داد و او اولین کسی بود که برای حفظ امامت و ولایت به میدان آمد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام هبت‌الله هاشمی، امام جماعت مشجد آیت الله شهید مدنی‌، مسجد تراز انقلاب اسلامی خرم‌آباد، شنبه، ۱۴ بهمن‌ماه، در محفل انس با قرآن‌کریم که به‌صورت زنده از شبکه ملی قرآن سیما و شبکه استانی افلاک، پخش شد، گفت: وقتی که خداوند عالمیان برای سرنوشت بشر پیامبران الهی را فرستاد، در بین همه ان‌ها پیامبر اکرم(ص) را به‌عنوان الگو و سرمشق معرفی کرد و مقام ختمیت را به ایشان عطا کرد، به همین پیغمبر در لحظات پایانی الهام شد که یک وصیتی داشته باشد، که ای مردم من دو چیز گرانبها در میان شما به جا می‌گذارم، یکی کتاب خدا و دیگر اهل‌بیت من هستند.
وی ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) با این وصیت خود، این دو را به‌عنوان ودیعه الهی برای علی الابد و بشریت قرار داد، که کل بشریت آن‌ها را به‌عنوان سرمشق زندگی‌شان قرار بدهند.
هاشمی با اشاره به این‌که خداوند راه علاج، موفقیت و دوری از گمراهی و انحراف را در این دو چیز قرار داد، عنوان کرد: پیامبر اکرم(ص) کتاب خدا را همراه با ۱۲ نور الهی و دختر گرامی شان به عنوان مفسر اصلی و اساسی این کتاب قرار داد، برای اینکه بشریت گمراه نشود و به مقام عینیت و انسانیت برسد و تنها راه و درمان را در این قرار داد.
امام جماعت مسجد آیت‌الله مدنی ادامه داد: همین مسیر ادامه پیدا کرد تا بعد از غیبت، در زمان غیبت که امام زمان(عج) به ظاهر در بین مردم نبود، قرآن به مفسر نیاز داشت، نیاز به کسانی داشت که قرآن را در بین مردم تبیین کنند، علما و مفسرین را در بین مردم قرار داد.
وی تصریح کرد: در دهه ۵۰ در همین منطقه آیت‌الله مدنی به تأسی از قرآن و اهل بیت(ع) کلنگ مسجدی را زد که امروز شاهد جلسات قرآنی و برنامه‌های دینی به‌عنوان مسجد تراز اسلامی، باشد.
هاشمی حضرت فاطمه زهرا(س) را بنیان‌گذار دهه فجر دانست و ادامه داد: فاطمه زهرا(س) اولین کسی است که میدان دار شیعه شد، اولین انقلابی گری را فاطمه زهرا(س) انجام داد و اولین کسی بود که بعد از مکتب رسول الله(ص) برای حفظ امامت و ولایت به میدان آمد.
امام جماعت مسجد آیت‌الله مدنی، افزود: دهه فجر نشانه و الگوی همان قضیه است و دهه فجر با رهبری امام خمینی(ره) و همراهی همان علمایی که در این مکتب بودند به پیروزی رسید و مکتب و شکل قرآن کریم دوباره حیات گرفت و در زندگی مردم قرآن به عنوان سرمشق قرار گرفت و امروز شاهد هستیم که در سراسر دنیای اسلام، به‌ویژه ایران اسلامی، به برکت خون شهدا و امام و وجود مقام مرجعیت، قرآن در هر خانه‌ای به شکل خودش و با روش خودش در زندگی‌ها جاری می‌شود که این از برکات فاطمه زهرا(س) و از برکات دین اسلام است، که همان وصیت پیامبر اکرم(ص) است.
وی تصریح کرد: سند افتخار ما این است که به وصیت پیامبر اکرم(ص) عمل کردیم و قرآن و اهل بیت(ع) را کنار یکدیگر داریم، سند افتخار ما این است که از قران و اهل بیت(ع) استفاده می کنیم، دنیای امروز با همه مشکلاتی که دارد، راهی جزء رفتن به این مکتب را ندارد.
هاشمی ادامه داد: امروز در این شهر و استان ولایت فقیه خود را نشان می‌دهد، امروز که در این محفل حاضر هستیم به این مکتب لبیک گفته‌ایم.

خبر جدید  انجام صادقانه مسئولیت؛ بهترین عمل در پیروی از آرمان شهداداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب