سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
16:56:49 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرهنگ مدرک‎ گرایی در کشور نهادینه شده است
فرهنگ مدرک‎ گرایی در کشور نهادینه شده است
رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: فرهنگ مدرک‌گرایی در کشور نهادینه شده است. به گزارش ایسنا، سعید فرح ‎ بخش در جریان بازدید ملکشاهی ‎ راد، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان اظهار کرد: رشته‌های این دانشگاه کاربردی و خاص ‎ بوده به ‎ طوری […]

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان گفت: فرهنگ مدرک‌گرایی در کشور نهادینه شده است.

به گزارش ایسنا، سعید فرح ‎ بخش در جریان بازدید ملکشاهی ‎ راد، نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی از دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان اظهار کرد: رشته‌های این دانشگاه کاربردی و خاص ‎ بوده به ‎ طوری ‎ که دانشجویان بعد از فارغ ‎ التحصیلی می‌توانند مشغول بکار شوند چون به طور عملی با رشته دانشگاهی خود آشنا شده و آموزش‌های لازم را می‌بینند.

خبر جدید  تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی از رسالت‌های مهم بسیج کارگری

وی ادامه داد: رشته‌های دانشگاه علمی کاربردی براساس نیاز بازار تدوین و اجرا می‌شوند و در صورت اشباع حذف شده و رشته‌های کاربردی‌تر راه‌اندازی خواهد شد.

فرح‌بخش با اشاره به اینکه فرهنگ مدرک گرایی از قبل وجود داشته اما امروزه در کشور نهادینه شده است، اضافه کرد: در آمریکا تنها ۱۵ درصد دانش ‎ آموزان وارد دانشگاه‌‎ ها می‌ شوند در حالی ‎ که در ایران تقریباً همه دانش ‎ آموزان با توجه به فرهنگ مدرک گرایی تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاه دارند.

خبر جدید  اولویت تأمین آب شرب است/ خشک‌سالی هیدرولوژی داریم

رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان با بیان اینکه کلینیک مشاوره اشتغال و کارآفرینی این دانشگاه به تازگی راه ‎ اندازی شده است، خاطرنشان کرد: این مرکز با هدف ارائه مشاوره‌های شغلی به دانش آموختگان، دانشجویان و متقاضیانی که درصدد راه‌اندازی کسب و کار جدید هستند و همچنین متقاضیانی که نیاز به مشاوره شغلی جهت رفع مشکلات و موانع کسب و کار دارند، ایجاد شده است.

خبر جدید  برگزاری محافل قرآنی ویژه رمضان در نیروی انتظامی لرستان/برخورد پلیس با روزه‌خوای

وی تصریح کرد: در این دفتر نیازسنجی لازم انجام شده و براساس آن رشته ‎ های موردنیاز استان را در دانشگاه راه‌اندازی خواهیم کرد.

فرح ‌ بخش یادآور شد: در حال حاضر ۲۰۰۰ مدرس با دانشگاه علمی کاربردی لرستان همکاری می‌کنند.

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب