چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹
11:23:13 - شنبه 28 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم توسعه سیستم‎های نوین آبیاری در لرستان
لزوم توسعه سیستم‎های نوین آبیاری در لرستان
مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان بر لزوم توسعه روش‎ها و سیستم‎های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان تاکید کرد. شعار سال: مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان بر لزوم توسعه روش‎ها و سیستم‎های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان تاکید کرد. رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای کاهش اثرات و سازگاری با کم‌آبی […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان بر لزوم توسعه روش‎ها و سیستم‎های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان تاکید کرد.

شعار سال: مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان بر لزوم توسعه روش‎ها و سیستم‎های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی استان تاکید کرد.

رضا میرزایی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در راستای کاهش اثرات و سازگاری با کم‌آبی و خشکسالی، چاه‎های غیرمجاز باید مسدود شوند.

وی ادامه داد: همچنین باید برخورد جدی با برداشت‎های غیرمجاز شده و جهت جلوگیری از اضافه برداشت‎ها و جمع‌آوری تجهیزات و منصوبات غیرمجاز کنتورهای هوشمند نصب شوند.

خبر جدید  سالن ورزشی «شهدای فلک الدین» خرم‌آباد بهره‌برداری می‌شود

میرزایی بیان کرد: در این رابطه طرحی تحت عنوان احیا و تعادل بخشی منابع آب در دستور کار وزارت نیرو و شرکت‎های آب منطقه‎ای قرار دارد که در قالب ۱۱ پروژه نظیر گشت و بازرسی از منابع آب، نصب کنتور هوشمند آب و برق روی چاه‎های کشاورزی، جلوگیری از حفر چاه‎های غیرمجاز و مسلوب کردن آن‌ها، جلوگیری از اضافه برداشت و تغییر کاربری چاه‎های صنعتی به کشاورزی، مطالعه و اجرای طرح‎های تغذیه مصنوعی، پروژه داناب و… از مؤلفه‌های این طرح هستند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: جهت شناسایی و معرفی افراد متخلف برداشت‎های غیرمجاز از منابع نیز دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی باید همکاری لازم را داشته باشند.

خبر جدید  رضا آریایی سرپرست معاونت عمرانی استانداری لرستان شد.

وی گفت: توسعه روش‎ها و سیستم‎های نوین آبیاری توسط سازمان جهاد کشاورزی به منظور صرفه‎جویی در مصرف آب کشاورزی از دیگر اقدامات است.

میرزایی با بیان اینکه شرکت‎های آبفا، آبفار و اداره کل امور عشایری جهت تامین آب شرب مناطقی را که با بحران مواجه هستند به شرکت آب منطقه‎ای لرستان اعلام کنند، اضافه کرد: همچنین آب منطقه‎ای اقدامات خارج از نوبت را برای کارشناسی و صدور مجوزات برداشت آب انجام دهد.

خبر جدید  20درصد دانش آموزان لرستان،تحت پوشش طرح غربالگری حرکات اصلاحی قرار گرفتند

مدیرعامل شرکت آب منطقه‎ای لرستان گفت: در مناطقی که امکان تامین آب وجود ندارد چاه‎های کشاورزی جهت شرب خرید و اجاره داده شوند.

وی با اشاره به پیش‌بینی خرید تانکرهای سیار موردنیاز توسط شرکت‎های آبفا و آبفار در مناطقی که ضرورت دارد، افزود: باید چاهها را در مناطقی که آب قنوات خشک‌شده و یا کاهش فاحش داشته‎اند جایگزین کرد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۸ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۲۰۸۰۴۴۲۶ ، www.isna.irداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد