پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
22:15:33 - شنبه 10 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم ثبت جهانی قلعه‌ فلک‌الافلاک
لزوم ثبت جهانی قلعه‌ فلک‌الافلاک
دادستان کشور بر لزوم ثبت جهانی قلعه تاریخی فلک‌الافلاک تأکید کرد. به گزارش ایسنا- منطقه لرستان، محمدجعفر منتظری در بازدید از قلعه فلک‌الافلاک با اشاره به تمدن کهن ایران اظهار کرد: اشیایی که در این موزه نگه‌داری می‌شوند نشان‌دهنده تمدن قدیمی و فرهنگ بسیار غنی ایران است که از قرن‌ها قبل دارای پیشینه‌ای بسیار پیشرفته […]

دادستان کشور بر لزوم ثبت جهانی قلعه تاریخی فلک‌الافلاک تأکید کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه لرستان، محمدجعفر منتظری در بازدید از قلعه فلک‌الافلاک با اشاره به تمدن کهن ایران اظهار کرد: اشیایی که در این موزه نگه‌داری می‌شوند نشان‌دهنده تمدن قدیمی و فرهنگ بسیار غنی ایران است که از قرن‌ها قبل دارای پیشینه‌ای بسیار پیشرفته بوده است.

وی اضافه کرد: امروز به‌عنوان یک ملت و کشور دارای تمدن بسیار قدیمی می‌توانیم در عرصه بین‌الملل حضور پیدا کنیم و حرف برای گفتن زیاد داریم.

خبر جدید  سپاه آماده جابجایی، دولت به تعهدات خود عمل کند.

منتظری خاطرنشان کرد: بعد از قدمت بسیار فراوان و تمدنی که ایران داشته، اسلام هم توأم با این پیشینه است و با تاریخ درخشانی که کشور دارد بین کشورهای متمدن دنیا از درخشش خاصی برخوردار است.

دادستان کشور گفت: امیدواریم که ملت ایران قدر این نعمت پیشینه و تمدن اسلامی را بداند که تابه‌حال پاسدار آن بوده و بازخواهد بود.

خبر جدید  خرید تجهیزات برای هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای لرستان

وی با اشاره به قلعه فلک‌الافلاک بیان کرد: اولین باری است که این بنای تاریخی را می‌بینم و به لحاظ قدمت و اشیایی که دارد قابل دیدن است.

منتظری با بیان اینکه اشیا و اماکنی که نشان‌دهنده تمدن بسیار قدیمی و گذشته درخشان این کشور است باید از هرگونه دست بردی مصون و محفوظ بمانند، افزود: قلعه فلک‌الافلاک برای اینکه بین جهانیان به‌عنوان یک مرکز تمدن مطرح شود و باقی بماند و ملل دیگر هم توجه به آن داشته باشند ثبتش در بین آثار جهانی بسیار مهم است و اگر کاری در این رابطه بتوانیم انجام دهیم کمک خواهیم کرد.

خبر جدید  رویدادهای خبری چهار شنبه 16 اسفندماه مرکز لرستان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب