دوشنبه, ۵ آبان , ۱۳۹۹
13:54:26 - دوشنبه 26 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لزوم فرهنگ‌سازی در رابطه با حفاظت از میراث فرهنگی توسط رسانه‌ها
لزوم فرهنگ‌سازی در رابطه با حفاظت از میراث فرهنگی توسط رسانه‌ها
گروه اجتماعی ـ فرماندار خرم‌آباد حفاظت از محیط زیست را در گرو فرهنگ‌سازی عمومی دانست و اظهارکرد: فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست از وظایف اصلی رسانه‌هاست. به گزارش ایکنا از لرستان، اسد عبدالهی، فرماندار خرم‌آباد، امروز دوشنبه، هفتم اسفند، در دومین کارگاه آموزشی تشکل‌های مردمی میراث فرهنگی و گردشگری غرب کشور، با بیان این‌که تشکل‌های […]

گروه اجتماعی ـ فرماندار خرم‌آباد حفاظت از محیط زیست را در گرو فرهنگ‌سازی عمومی دانست و اظهارکرد: فرهنگ‌سازی حفاظت از محیط زیست از وظایف اصلی رسانه‌هاست.

به گزارش ایکنا از لرستان، اسد عبدالهی، فرماندار خرم‌آباد، امروز دوشنبه، هفتم اسفند، در دومین کارگاه آموزشی تشکل‌های مردمی میراث فرهنگی و گردشگری غرب کشور، با بیان این‌که تشکل‌های مردمی یکی‌از مهم‌ترین سرمایه‌های اجتماعی هستند، اظهارکرد: مهم‌ترین کارکرد میراث فرهنگی، کارکرد هویتی است و نشان‌دهنده سابقه و ریشه تاریخی هر منطقه‌ای است داشته باشد ریشه تاریخی منطقه را نشان می‌دهد.
وی کارکرد اقتصادی را دومین کارکرد میراث فرهنگی و گردشگری برشمرد و افزود: علاوه صنعت، گردشگری نیز تقش مهمی در اقتصاد و معیشت مردم دارد این در حالی‌است که در لرستان شیوه معیشت و زندگی کوچ‌نشینی روستایی و شهری وجود دارد که می‌تواند موجب جذب گردشگران داخلی و خارجی شود.
عبدالهی با بیان این‌که کسی که به منطقه ما می‌آید از ما تاثیر می‌گیرد و ما نیز از او تاثیر می‌گیریم، گفت: یکی‌از تشکل‌های مردمی در خرم‌آباد علاوه‌بر فعالیت‌های شاخص در ایام نوروز، طی هفته آینده میزبان ۵۰۰ نفر از پارک‌بانان خواهد بود.
وی با اشاره به این‌که در خرم‌آباد هزار نفر عضو شوراهای شهر و روستا هستند، گفت: که تعداد ظرفیت بزرگی برای انجام کارهای فرهنگی است کمااینکه امروز اطلاع‌رسانی مردم علاوه‌بر صداوسیما توسط شبکه‌های مجازی صورت می‌گیرد و فرهنگ‌سازی حفاظت از میراث فرهنگی و گردشگری از مهم‌ترین وظایف رسانه‌هاست.
عبدالهی با بیان این‌که ورودی‌های خرم‌آباد در ۱۵ اسفندماه پاک‌سازی و تمیز خواهد شد، افزود: ورودی شهر خرم‌آباد از سمت جنوب در حال بازسازی است و برای ایام نوروز ساماندهی می‌شوند این در حالی‌است که عامل تشکل‌های مردمی با دستگاه‌های اجرایی موجب افزایش فرهنگ‌سازی حفاظت از میراث فرهنگی و گردشگری خواهد بود.

خبر جدید  مهمترین مشکل هیات موتورسواری ،عدم‌حمایت مالی اداره کل ورزش و جوانان است

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد