شنبه, ۲ بهمن , ۱۴۰۰
15:37:23 - یکشنبه 11 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماجرای سنگی که کاغذ شد
ماجرای سنگی که کاغذ شد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستاناز راه اندایزی کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) تا سال آینده خبر داد و گفت: این کارخانه در شهرک صنعتی الیگودرز به بهره‌برداری می‌رسد.

شعار سال: محمدرضا صفی خانی اظهار داشت: با ورود تراورتن به بازار، سنگ‌های لرستان مشتری خود را در بازار از دست داد و بسیاری از واحد‌های سنگبری و معدنی استان تعطیل شدند، اما مطالعاتی که روی کربنات کلسیم انجام دادیم نشان داد که این ماده در لرستان بالاترین عیار را در دنیا دارد.

وی با بیان اینکه طرح «تولید کاغذ از سنگ» تا سال آینده در الیگودرز به بهره‌برداری می‌رسد افزود: کربنات کلسیم یک ظرفیت عالی و ثروت بی‌نظیر است که در راستای فرآوری این ماده ارزشمند با ایمیدرو وارد مذاکره شدیم و سرمایه گذاری کاغذ سنگ انجام شد که کارخانه آن، سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

خبر جدید  استاندارد نبودن بسیاری از مراکز درمانی و آموزشی لرستان

بالاترین عیار کربنات کلسیم در دنیا مربوط به لرستان است
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه لرستان از نظر ذخایر تالک نیز دومین استان کشور است، تصریح کرد: یکی از استراتژیک‌ترین محصولات معدنی تالک است که در بیش از ۱۰۰ ماده دارویی و بهداشتی کاربرد دارد همچنین ماده اولیه کاشی و سرامیک را تشکیل می‌دهد در نتیجه فرآوری تالک یکی از اولویت‌های ما در لرستان بوده که به سرمایه‌گذاران پیشنهاد شده است.

خبر جدید  صرفه‌جویی گلخانه‌ها در مصرف آب

صفی خانی بیان کرد: کارخانه استحصال منیزیوم از دولومیت نیز یکی از مواردی است که به عنوان یک ظرفیت به سرمایه گذاران معرفی می‌شود.

شعار سال با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از بازار، تاریخ انتشار خبر: ۱۳ مهر ۱۳۹۹، کد خبر: ۴۵۳۷۴، www.tahlilbazaar.com

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

خبر جدید  آموزش ماشته‌بافی به بیش از ۴۵۰۰ نفر در لرستان

بر چسب ها:


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب