چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
11:42:06 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، ۱۲ ماه از زمان تولید است
ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده، ۱۲ ماه از زمان تولید است
عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: برای نگهداری گوشت مازاد بر نیاز مصرف روزانه، باید آن را در دمای منفی ۱۸ درجه نگهداری کرد. بهروز یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: گوشت قرمز تازه شامل قطعه‌بندی لاشه گاو، گاومیش، گوسفند یا بز است که در دمای صفر تا ۴ […]

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی لرستان گفت: برای نگهداری گوشت مازاد بر نیاز مصرف روزانه، باید آن را در دمای منفی ۱۸ درجه نگهداری کرد.

بهروز یاراحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: گوشت قرمز تازه شامل قطعه‌بندی لاشه گاو، گاومیش، گوسفند یا بز است که در دمای صفر تا ۴ درجه سانتی‌گراد و بیش از مدت ۷۲ ساعت از زمان قطعه‌بندی آن نگذشته باشد.

وی اضافه کرد: از لحاظ ویژگی‌های حسی و ظاهری، گوشت تازه باید کاملاً تمیز و بدون آثار آلودگی، بیماری، کوفتگی، خون‌مردگی، گره‌های لنفاوی و ذرات خارجی باشد.

خبر جدید  جمع‌آوری ۸۰۰ میلیون ریال در جشن گلریزان بروجرد

یاراحمدی بیان کرد: گوشت قرمز منجمد علاوه بر مشخصاتی که گوشت قرمز تازه باید داشته باشد می‌بایست فاقد آثار سوختگی ناشی از انجماد و یا قارچ‌زدگی باشد.

استادیار پژوهش بخش تحقیقات علوم دامی استان خطرنشان کرد: ظروف بسته‌بندی گوشت باید سالم، نو، پاکیزه،خشک، بی‌بو و استفاده نشده باشد.

وی گفت: گوشت تازه با بسته‌بندی معمولی سه روز و با بسته‌بندی در اتمسفر اصلاح شده ۷ روز در دمای صفر تا ۴ درجه عمر ماندگاری دارد. ماندگاری گوشت منجمد قطعه‌بندی شده ۱۲ ماه از زمان تولید است.

خبر جدید  نقش مردم بروجرد در به ثمر رسیدن انقلاب و دستاوردها انقلاب اسلامی در شهرستان بروجرد

یاراحمدی ادامه داد: برای نگهداری گوشت مازاد بر نیاز مصرف روزانه، باید آن را در دمای منفی ۱۸ درجه و به مدت حداکثر سه ماه در فریزر نگهداری کرد.

این محقق بیان کرد: مهم‌ترین تخلفات بهداشتی گوشت قرمز شامل عرضه و فروش گوشت بسته‌بندی تاریخ گذشته، عرضه گوشت منجمد آب شده به جای تازه، تهیه گوشت چرخ کرده از گوشت سر و صورت گاو، ریه و سنگدان مرغ، تغییر یا مخدوش کردن تاریخ تولید و انقضا و در نهایت رعایت نشدن اصول بهداشت فردی مانند نداشتن لباس کار مناسب، کارت بهداشت یا گواهی سلامت و… در زمان فعالیت بوده که رعایت موارد فوق موجب سلامت جامعه و ایجاد اعتماد عمومی در جامعه می‌شود.

خبر جدید  لرستان ، بخش خبری 19:30 یکشنبه 10 تیر ماه

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب