جمعه, ۹ آبان , ۱۳۹۹
9:39:12 - شنبه 24 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مبارزه علیه جوندگان در سطح ۱۲ هزار هکتار در لرستان
مبارزه علیه جوندگان در سطح ۱۲ هزار هکتار در لرستان
مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان از مبارزه علیه جوندگان در سطح ۱۲ هزار هکتار مزرعه و باغ استان خبر داد. مجید جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که در بخش حفظ نباتات مدنظر قرار گرفته مبارزه با جوندگان در سطح باغات و اراضی است. خبر جدید  ساخت فیلم […]

مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی لرستان از مبارزه علیه جوندگان در سطح ۱۲ هزار هکتار مزرعه و باغ استان خبر داد.

مجید جوادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: یکی از برنامه‌هایی که در بخش حفظ نباتات مدنظر قرار گرفته مبارزه با جوندگان در سطح باغات و اراضی است.

خبر جدید  وجود کپک در روغن و مواد غذایی، عامل ایجاد سرطان کبد

وی با بیان اینکه سطح مبارزه علیه این حیوانات ۱۲ هزار هکتار است، افزود: برای خسارت آنها مخصوصاً در باغات و مزارع، پاک کردن عرصه از علف‎های هرز یا زدن شخم عمیق در پاییز اهمیت زیادی دارد و از تراکم این آفت‌ها در بهار می‎کاهد.

جوادی بیشترین سطح مبارزه را مربوط به شهرستان دلفان عنوان کرد و گفت: متأسفانه تراکم جوندگان در این منطقه بالاست و در ابتدای هر کاری باید اقدام به نورم‌گیری کنیم. در همین راستا باید پروب‌برداری کرد. هرچه به نورم مبارزه برسد اقدامات بعدی انجام می‌شود که مبارزه مانند دیگر آفات عمومی به صورت رایگان خواهد بود. در کنار این اقدامات آموزش برای بهره‌برداران به صورت ویژه انجام می‌شود.

خبر جدید  رویدادهای خبری جمعه 15 تیرماه مرکز لرستان

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد