سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰
13:27:28 - پنج‌شنبه 15 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل آب منطقه‌ای: احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در لرستان وجود دارد
مدیرعامل آب منطقه‌ای: احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در لرستان وجود دارد
مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: هنوز احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در استان وجود دارد. به گزارش ایسنا، رضا میرزایی با بیان اینکه خشکسالی و سیلاب دو روی یک سکه‌اند اظهار کرد: استان لرستان به لحاظ وضعیت توپوگرافی و کوهستانی و همچنین شیب تند و وسعت قابل توجه سازندهای زمین‌شناسی ریزدانه و شرایط اقلیمی یکی از استان‌های […]

مدیرعامل آب منطقه‌ای لرستان گفت: هنوز احتمال بروز سیلاب‌های‌شدید در استان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، رضا میرزایی با بیان اینکه خشکسالی و سیلاب دو روی یک سکه‌اند اظهار کرد: استان لرستان به لحاظ وضعیت توپوگرافی و کوهستانی و همچنین شیب تند و وسعت قابل توجه سازندهای زمین‌شناسی ریزدانه و شرایط اقلیمی یکی از استان‌های با پتانسیل‌ بالای سیل‌خیری است.

خبر جدید  دوشنبه ، تشییع پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی اهواز

 میرزایی گفت: با توجه به قرارگیری مراکز جمعیتی استان در کنار رودخانه‌ها، در بسیاری موارد حد بستر و حریم رودخانه‌ها توسط ساکنین رعایت نشده و منازل مسکونی، تاسیسات و اراضی و باغات در حریم سیلابی قرار دارند.

وی افزود: پتانسیل بالای سیل‌خیزی رودخانه‌های استان و عدم رعایت حریم و بستر آنها و در برخی موارد دستکاری هندسه بستر رودخانه‌ها به صورت مصنوعی، باعث شده تا در موقع بروز سیلاب، خسارات افزایش یابد.

خبر جدید  اشتباه غیر قابل توجیه استادی که دل دانشجویان را به درد آورد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: درست است که در سال آبی جاری تاکنون بارندگی‌ها در استان نسبت به دوره مشابه سال گذشته و بلندمدت حدود ۶۰ درصد کاهش نشان می‌دهد ولی ورود یک جبهه قوی باران‌زا می‌تواند همه محاسبات را به هم ریخته و باعث بروز سیلابی شدید و غافلگیرکننده شود.

خبر جدید  اعزام ۷۰ نفر عضو حلقه صالحین بسیج جامعه پزشکی لرستان به اردو‌های راهیان نور

 این کارشناس آب کشور افزود: با توجه به ماه‌های باقی مانده از فصول زمستان و بهار سال آبی جاری، هنوز احتمال بروز سیلاب‌های شدید در لرستان وجود دارد، لذا لازم است مردم به این موضوع توجه داشته باشند و خود و سرمایه‌های‌شان را در معرض تهدید سیلاب قرار ندهند.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب