پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
11:18:57 - یکشنبه 30 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراقبت از هنجارهای دینی/ نسبت به ارزش‌های دینی حساس باشیم
مراقبت از هنجارهای دینی/ نسبت به ارزش‌های دینی حساس باشیم
فرمانده سپاه لرستان با اشاره به این‌که فتنه به دنبال تغییر دادن ماهیت دینی نظام اسلامی ایران بود، اظهار کرد: مراقبت از هنجارهای دینی از وقوع فتنه جلوگیری می‌کند.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به این‌که فتنه به دنبال تغییر دادن ماهیت دینی نظام اسلامی ایران بود، اظهار کرد: مراقبت از هنجارهای دینی از وقوع فتنه جلوگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا از لرستان، سردار مرتضی کشکولی در جمع مردم خرم‌آباد، با اشاره به معنای لغوی فتنه، اظهار کرد: فتنه در فرهنگ لغت به معنای آشوب‌گر بوده و در قرآن هم در سوره عنکبوت فتنه با عنوان فتنه و آزمایش به‌کار رفته است.

وی با اشاره به این‌که در خطبه ۵۰ نهج‌البلاغه امام علی (ع) توصیف فتنه فرموده است همواره پدید آمدن فتنه به دو علت هواپرستی و بدعت‌گذاری در احکام رخ می‌دهد، یادآور شد: فتنه ۸۸ ریشه در اوایل سال ۵۷ داشت و نتیجه یک فرآیند زمانی و سرباز کردن یک دمل چرکین هواپرستی بود.

کشکولی با ذکر این مطلب که فتنه ۸۸ فتنه‌ای بود که بین خواص اهل حق یعنی خواصی که همراه امام بودند رخ داد، ادامه داد: خواص اهل حق از اوایل انقلاب دو دسته شدند دسته اول جماعت متفکر بودند که به ولایت‌فقیه تمکین کردند و دسته دوم خواص اهل حق عشق به امام داشتند اما معرفتاً پیرو امام نبودند و بعد از امام به دلیل درک نادرست از ولایت‌فقیه اختلاف شخصی و گروهی پیدا کردند و از ولایت‌فقیه حی تمکین نکردند درصورتی‌که در حکومت دینی فقط یک قرائت حاکم می‌شود و آن ولایت‌فقیه است.

خبر جدید  احداث بزرگ‌ترین پروژه خیرساز در استان

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به این‌که دوران امام دوران جنگ سخت بود و زمان مقام معظم رهبری جنگ نرم شروع شد، خاطرنشان کرد: اولین اشتباه سران فتنه این بود که اعتماد به کسانی کردند که سابقه دشمنی با امام و انقلاب داشتند کما اینکه آنان اسم شیطان بزرگ را به کدخدا تغییر دادند.

وی با اشاره به این‌که تعریف فتنه‌گران ۸۸ از استکبارستیزی با تعریف ولایت‌فقیه متفاوت شد، ادامه داد: سران فتنه در پنج حوزه با انقلاب زاویه گرفتند این در حالی بود که سران فتنه در اصول ولایت‌فقیه با انقلاب زاویه گرفتند و می‌گفتند منشأ ولایت‌فقیه از مقبولیت مردم است.

کشکولی با ذکر این مطلب که سران فتنه در حوزه فرهنگ بر این باور بودند که فرهنگ نباید تابع ارزش‌‌های دینی باشد بلکه باید بگذاریم مردم آزاد باشند، ادامه داد: قرائت آنان از دین بر اساس هوا و هوس بود.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به این‌که در بحث سیاست خارجی سران فتنه دفاع از مظلوم و فلسطین را به‌عنوان یک دفاع شرعی قبول نداشتند، ادامه داد: از نظر فتنه‌گران ۸۸ دفاع از مظلوم بر اساس منفعت است درحالی‌که ما دستور دینی دفاع از مظلوم داریم.

خبر جدید  پرداختن به آسیب‌های اجتماعی از نیازهای کشور است

وی با اشاره به این‌که از دیدگاه فتنه‌گران شرکت در انتخابات برای دست‌یابی به قدرت است نه خدمت به مردم، یادآور شد: سران فتنه بر این اعتقادند که مشاغل حساس را نباید به وفاداران انقلاب داد کما اینکه امروز بخشی از مسئولین ما به مبانی انقلاب اعتقاد ندارند.

کشکولی با ذکر این مطلب که گفتمان مقاومت این است که ما باید با توکل به خدا و اعتمادبه‌نفس باید در برابر دشمنان ایستادگی کنیم، خاطرنشان کرد: حجاریان تئوریسین فتنه ۸۸ در توصیف حکومت دینی می‌گوید که نظام ولایت‌فقیه همتای امپراطوری عثمانی، چین و مغول است اما بعد از زندانی شدن و اعترافات بعد از فتنه می‌گفت کشورهای چین و مغول سلسله‌های خاندانی بودند اما جمهوری اسلامی دارای قانون اساسی مردم است و مسئولان توسط مردم انتخاب می‌شوند.

فرمانده سپاه لرستان با اشاره به این‌که رئیس سازمان سیا یک سال قبل از فتنه می‌گفت در ایران انتظار حوادثی داریم که در ایران بی‌سابقه است، اضافه کرد: میرحسین موسوی یک روز قبل از انتخابات ۸۸ در پاسخ به سؤالی مبنی بر پیروزی شما در انتخابات گفته بود که تجمعات چشم‌گیر هواداران احتمالاً ماهیت و ساختار قدرت را در ایران به نحو بنیادین تغییر خواهد داد.

وی با اشاره به این‌که خطرات فتنه ۸۸ از جنگ هشت‌ساله بیشتر بود چراکه آمده بود تا اصل ولایت‌فقیه را تغییر دهد، ادامه داد: این مردم بودند که با حضور حماسی فتنه را خنثی کردند.

خبر جدید  کاهش ۵۲ درصدی تصادفات در مرکز لرستان

کشکولی با طرح این سؤال که چه کنیم که حوادثی چون فتنه رخ ندهد، ادامه داد: تعمیق معنویت دینی و توسعه بصیرت سیاسی و مراقبت از هنجارهای دینی از وقوع فتنه جلوگیری می‌کند.

کشکولی با تأکید بر مراقبت نسبت به ارزش‌های دینی، یادآور شد: نسبت به حجاب محاسن نماز اول وقت حساس باشیم.

فرمانده سپاه لرستان تقویت خودباوری و اهتمام به تربیت اسلامی را از راهکارهای مقابله با حوادث چون فتنه دانست و گفت: مراقبت از استحاله و نفوذ در سطوح مختلف باشیم این در حالی است که بخشی از حاکمیت ما در هر سه قوا استحاله شده و از ماهیت انقلاب پشیمان هستند.

وی با تأکید بر حفظ بی‌اعتمادی کامل به دشمنان، ادامه داد: ما نباید به دشمن اعتماد کنیم این در حالی است که فصل‌الخطاب دانستن نظرات رهبری در بصیرت سیاسی از راهکارهای مقابله با فتنه است.

کشکولی با ذکر این مطلب که اگر می‌خواهیم دچار فتنه نشویم باید خودمان را با بصیرت کنیم و تسلیم فرمایش مقام معظم رهبری باشیم، ادامه داد: مردم صاحب انقلاب هستند و باید حس مطالبه‌گری را در خود تقویت کنند.

انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.isna.ir

بر چسب ها:


داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد