پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
9:35:14 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشارکت ۱۵۰۰ خانواده تحت‌پوشش کمیته امداد لرستان در طرح «قرآن در خانه»
مشارکت ۱۵۰۰ خانواده تحت‌پوشش کمیته امداد لرستان در طرح «قرآن در خانه»
گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: در طرح «قرآن در خانه» که از دو سال گدشته تاکنون انجام می‌شود به ۱۵۰۰ خانواده تحت‌پوشش کمیته امداد لرستان، پک‌های قرآنی تحویل داده شده که افراد با مطالعه این پک‌ها در منزل در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند و برندگان مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند. […]

گروه فعالیت‌های قرآنی: مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: در طرح «قرآن در خانه» که از دو سال گدشته تاکنون انجام می‌شود به ۱۵۰۰ خانواده تحت‌پوشش کمیته امداد لرستان، پک‌های قرآنی تحویل داده شده که افراد با مطالعه این پک‌ها در منزل در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند و برندگان مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند.

به گزارش ایکنا از لرستان، جاسم محمدی‌فارسانی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در تشریح فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه‌های مختلف، گفت: کمیته امداد لرستان در حوزه توانمند‌سازی مادی، حوزه اشتغال، درمان آموزش و مستمری مددجویان تحت‌پوشش این نهاد فعالیت می‌کند این در حالی‌است که توانمندسازی معنوی مددجویان نیز مدنظر این نهاد حمایتی است.
وی با بیان این‌که تعداد ۶۴ و ۱۶۰ خانوار تحت پوشش هستند، افزود: تعداد ۱۳۰ هزار نفر مددجوی تحت پوشش از کمیته امداد استان مستمری می‌گیرند.
محمدی‌فارسانی با تاکید بر این‌که در نظام اسلامی باید المان‌های فرهنگی و اسلامی رعایت شود، تصریح کرد: در دوره‌های گذشته به حوزه فرهنگی و المان‌های فرهنگی و اسلامی کمتر توجه شده اما خوشبختانه در این دوره توانمندسازی معنوی افراد تحت‌پوشش این نهاد اولویت مجموعه امداد در سطح استان است.

خبر جدید  مستأجرانی که جا می‌مانند...

اجرای طرح «شوق زیارت»/اعزام ۱۲ کاروان به عتبات عالیات

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان، در مورد اعزام مددجویان به شهرهای مدهبی و زیارتی به اجرای طرح «شوق زیارت» در این نهاد اشاره و ادامه داد: عمده زائران کسانی هستند که برای اولین‌بار به مشهد یا قم می‌روند و علاوه‌بر زیارت فعالیت‌های آموزشی و اعتقادی در اردوگاه‌های مجموعه امداد در شهرهای زیارتی انجام می‌شود.
وی در خصوص اعزام مددجویان تحت‌پوشش کمیته امداد استان لرستان به عتبات و عالیات، گفت: در یازده ماهه سال‌جاری تعداد ۱۲ کاروان چهل نفره با هزینه کمیته امداد استان لرستان به عتبات عالیات اعزام شدند.
محمدی‌فارسانی خاطرنشان کرد: در سال‌جاری کمک هزینه‌ای برای زیارت اربعین به تعدادی از مددجویان پرداخت شد به‌طوری‌که در لرستان یک‌هزار و ۴۰۰ نفر در برنامه پیاده‌روی اربعین شرکت کردند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان با اشاره به این‌که در خانواده‌های تحت‌پوشش طرح‌های فرهنگی ازجمله طرح «فلاح» برگزار می‌شود، تصریح کرد: در طرح «قرآن در خانه» که از دو سال گدشته تاکنون انجام می‌شود به ۱۵۰۰ خانواده تحت‌پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان، پک‌های قرآنی تحویل داده شده که افراد با مطالعه این پک‌ها در منزل در مسابقات قرآن شرکت می‌کنند و برندگان مورد حمایت مادی و معنوی قرار می‌گیرند.

خبر جدید  رقابت ۴۴۰ لرستانی در مرحله شهرستانی مسابقات قرآن ورزشکاران

لزوم رعایت المان‌های فرهنگی و اسلامی

وی توزیع کتاب‌های قرآن‌کریم، نهج‌البلاغه و استفتائات مقام معظم رهبری را از دیگر فعالیت‌های مجموعه امداد لرستان در راستای توانمندسازی معنوی افراد تحت پوشش این نهاد برشمرد و خاطرنشان کرد: المان‌های نظام اسلامی باید در خانه‌های مردم رعایت شود که مجموعه امداد با تهیه کتب قرآن و نهج‌البلاغه، تسبیح، مهر و سجاده سعی در فراهم کردن المان‌های فرهنگی و اسلامی دارد.
محمدی فارسانی با تاکید بر این‌که بچه‌های امداد دارای استعدادهای شاخصی در حوزه قرآن هستند، به فعالیت هفت کانون دائمی در مجموعه امداد لرستان برای انجام فعالیت‌های فرهنگی اشاره و تصریح کرد: انجام فعالیت‌های قرآنی و معنوی موجب افزایش سطح اعتقادی خانواده‌های تحت پوشش در تمام رده‌های سنی خواهد بود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) لرستان گفت: جهت‌گیری مجموعه امداد به سمت مسائل فرهنگی است و ما می‌توانیم با توجه به استعدادها و پیشینه سابقه ولایت‌پذیری و انقلابی لرستان تلاشمان را افزایش دهیم تا تمام خانواده‌هایی که با ما سروکار دارند به توانمندی لازم در حوزه مادی و معنوی برسند.
وی با بیان این‌که مجموعه امداد لرستان امروز در راستای پرورش نیروهای قرآنی قدم برمی‌دارد، تصریح کرد: هدف نهایی ما تسلط کامل خانواده‌ها با قرآن و زدودن فقر مطلق در لرستان است.

خبر جدید  اجرای هنرمندان ملی و استانی در اختتامیه جشنواره «آوای بیداری»

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد