چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
11:46:34 - یکشنبه 28 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مشاغل خانگی جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد
مشاغل خانگی جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مشاغل خانگی با هدف مردمی کردن اقتصاد، جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد. به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی آشتاب با اشاره به مزایا و معایب طرح مشاعل خانگی بیان کرد: مشاغل خانگی با هدف مردمی کردن اقتصاد، جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد. […]

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: مشاغل خانگی با هدف مردمی کردن اقتصاد، جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، علی آشتاب با اشاره به مزایا و معایب طرح مشاعل خانگی بیان کرد: مشاغل خانگی با هدف مردمی کردن اقتصاد، جایگاه مهمی در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی دارد.

وی افزایش سرمایه‌گذاری را از مزایای مشاغل خانگی دانست و افزود: در این طرح می‌توان با حذف هزینه‌های اضافی در بخش تولید و صرفه جویی در زمان شغل ایجاد کرد و بیشترین بازدهی را داشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان ادامه داد: هدف دبیرخانه و دستگاه‌های اجرایی مربوط به مشاغل خانگی تولید در این زمینه است و  اعتبارات نیز کمترین انحراف را داشته باشد.

خبر جدید  خونگیری از 37 هزار اهداکننده

وی با بیان اینکه نظارت در امر مشاغل خانگی نسبت به سنوات گذشته قانونمندانه تر و جدی‌تر صورت می‌گیرد، به اهمیت نقش پشتیبان در امر مشاغل خانگی اشاره کرد و یادآور شد: آموزش افراد پشتیبان در این راستا می تواند نقشی موثر در نظارت‌ها و شناسایی اولویت‌های مشاغل خانگی داشته باشد.

این مسئول ایجاد محلی برای  فروش محصولات و حمایت از مشاغل خانگی در روستاها را از دیگر الزامات این حوزه دانست و اظهار کرد: آسیب‌شناسی مشاغل خانگی و آموزش پشتیبان باید در اولویت کاری اجرای طرح مشاغل خانگی قرار گیرد.

خبر جدید  سنگینی بافت فرسوده روی شانه‌های شهر/طرح‌هایی که به بن‌بست می‌خورد

وی، ایجاد بازارچه‌های محلی را مهمترین عامل برای فروش محصولات مشاغل خانگی دانست و گفت:برای تحقق این مهم دستگاه‌های اجرایی باید بیشتر همکاری داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با تاکید بر اینکه جهاددانشگاهی به واسطه رسالت علمی پژوهشی خود می‌تواند در راستای توسعه اشتغال نقش مهمی داشته باشد، افزود: شناسایی اولویت‌های مشاغل خانگی در سطح استان در حال حاضر مورد نظر است که جهاد دانشگاهی باید یاری‌رسان ما باشد.

وی همچنین درباره طرح الگوی نوین مشاغل خانگی اظهار کرد: این طرح ابلاغ شده و لرستان جزو هشت استان پایلوت اجرای آن است.

خبر جدید  ساخت فیلم «پسران آفتاب» با موضوع شهیدان میرشاکی در لرستان

وی با اشاره به اینکه ما کارفرما و جهاد دانشگاهی مجری این طرح است، افزود: جلسات هماهنگی برگزار شده و متناسب با ظرفیت‌های استان طرح الگوی نوین مشاغل خانگی اجرا می‌شود.

آشتاب تصریح کرد: در مرحله اول این طرح؛ افراد واجد شرایط شناسایی و ارزیابی می‌شوند و در مراحل بعدی ارائه مشاوره و آموزش، توانمندی افراد و تزریق سرمایه انجام می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان تاکید کرد: اجرا و ارائه این طرح گامی به جلو برای کار با روش صحیح و فرآیند کامل تولید است که بحث ظرفیت‌سنجی، استعدادیابی، آموزش، برندسازی و نیاز بازار را داراست.

 

 

 

 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب