جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
13:55:10 - یکشنبه 4 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مطالعه حکم جایگزین حبس یک نوجوان کوهدشتی
مطالعه حکم جایگزین حبس یک نوجوان کوهدشتی
معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: یک قاضی دادگاه کیفری و انقلاب در شهرستان کوهدشت در حکمی یک نوجوان به جرم اخلال در نظم عمومی را به مطالعه ۳ جلد کتاب محکوم کرد. محمدتقی شاکرمی در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج از لرستان اظهار داشت: قاضی «میثم قلایی» یکی از قضات شهرستان کوهدشت برای […]

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: یک قاضی دادگاه کیفری و انقلاب در شهرستان کوهدشت در حکمی یک نوجوان به جرم اخلال در نظم عمومی را به مطالعه ۳ جلد کتاب محکوم کرد.

محمدتقی شاکرمی در گفت‌وگو با خبرگزاری بسیج از لرستان اظهار داشت: قاضی «میثم قلایی» یکی از قضات شهرستان کوهدشت برای یک نوجوان که به جرم اخلال در نظم عمومی حکم جایگزین حبس به مطالعه ۳ جلد کتاب درزمینهٔ ریشه‌های انقلاب اسلامی، دستاورد‌ها و چالش‌هایی که با آن روبه‌روست، صادر کرده که با استقبال بسیار خوبی از سوی جامعه مواجه شده است.

خبر جدید  عیادت آیت‌الله میرعمادی از بیماران بستری در بیمارستان شهید رحیمی

وی افزود: احکام جایگزین حبس باهدف کاهش ورودی زندان‌های کشور و بیداری و تنبه متهم؛ از نوآوری‌هایی است که در قانون مجازات اسلامی جدید پیش‌بینی‌شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان گفت: یکی از سیاست‌های خوب قوه قضاییه که رئیس قوه قضاییه نیز بر آن تأکید دارد، اعمال مجازات‌های جایگزین حبس است که اگر قضات آن را به‌درستی اجرا کنند، می‌تواند نقش مؤثری در آگاهی متهمان داشته باشد.

خبر جدید  بازدید مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان از حوزه‌های بسیج خرم‌آباد

وی با تأکید بر اینکه دین اسلام دین رأفت است و البته در مواردی که نیاز به مجازات احساس شود، باید آن را با قاطعیت انجام داد؛ بیان کرد: احکام جایگزین حبس نوعی مجازات نرم است و می‌تواند تأثیرگذاری بیش‌تری از حکم مجازات هم داشته باشد.

شاکرمی با اشاره به این‌که احکام جایگزین حبس در مورد جرائمی با بار قضایی سبک اجرا می‌شود، تصریح کرد: جامعه و سازمان‌ها هم باید ظرفیت پذیرش این متهمان با احکام جایگزین حبس را داشته باشد تا این احکام بتواند اجرا شود.

خبر جدید  جمع‌آوری تنها ۱۶۰۰ وصیت‌نامه شهدای لرستان

 

مطالعه حکم جایگزین حبس یک نوجوان کوهدشتی
انتهای پیام/داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد