جمعه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹
12:52:31 - چهارشنبه 25 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مطالعه فرونشست دشت‎های لرستان
مطالعه فرونشست دشت‎های لرستان
مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان از مطالعه فرونشست دشت‎های استان خبر داد. شعار سال: مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان از مطالعه فرونشست دشت‎های استان خبر داد. احدالله فاضلی ، با بیان اینکه پدیده فرونشست به‌عنوان یکی از مخاطرات طبیعی در سال‎های اخیر به یکی از مسائل اساسی در دشت‎های کشور تبدیل شده است، […]

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان از مطالعه فرونشست دشت‎های استان خبر داد.

شعار سال: مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان از مطالعه فرونشست دشت‎های استان خبر داد.

احدالله فاضلی ، با بیان اینکه پدیده فرونشست به‌عنوان یکی از مخاطرات طبیعی در سال‎های اخیر به یکی از مسائل اساسی در دشت‎های کشور تبدیل شده است، افزود: در همین راستا یکی از برنامه‎های اداره کل زمین‌شناسی استان برای سال جدید مطالعه فرونشست دشت‎های استان است.

خبر جدید  رویدادهای خبری چهارشنبه 13 دی ماه مرکز لرستان

وی با بیان اینکه این کار با استفاده از تکنیک تداخل نسبی راداری انجام می‎شود، گفت: پدیده فرونشست می‎تواند در بلندمدت باعث ایجاد خسارت در زیرساخت‎های اصلی مانند خطوط انتقال ریلی، جاده‎ای و انتقال انرژی شود.

فاضلی ادامه داد: عوامل متعددی در ایجاد ایـن پدیده مؤثر است که از آن جمله می‌توان به انحلال، آب‌شدگی یخ‌ها و تراکم نهشته‌ها، حرکت آرام زمین و خروج گدازه و یا عملیات انسانی مانند معدن کاری یا برداشت بی‌رویه آب‎های زیرزمینی اشاره کرد.

خبر جدید  مرگ 4 نفر اعضای یک خانواده بر اثر سقوط خودرو به رودخانه کشکان

مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی لرستان اضافه کرد: با گسترش نشست‎ها عملاً ایجاد هر نوع زیرساخت جدید غیرممکن و یا با هزینه‎های بالای بهسازی همراه خواهد بود.

وی از دیگر برنامه‎ها به بررسی زمین‌شناسی مهندسی رسوبات دریاچه‎ای زمین‌لغزش سیمره اشاره کرد و افزود: این مطالعات در ارتباط با ژئوتوریسم است و برای آن نیاز به اعتبار داریم.

خبر جدید  باند مافیا، عامل تعویق در ساخت داروخانه هلال احمر لرستان

فاضلی اظهار کرد: در صورت تأمین اعتبار هر چه سریع‎تر این کار انجام خواهد شد.

شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷، کدخبر: ۹۷۰۲۰۵۰۲۸۸۰ ، www.isna.irداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد