دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
11:52:21 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موافقت کلی اداره حفاظت محیط‌زیست لرستان با احداث شهرک نفت پلدختر
موافقت کلی اداره حفاظت محیط‌زیست لرستان با احداث شهرک نفت پلدختر
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیته ارزیابی اثرات زیست محیطی شهرک تخصصی نفت، گاز و  پتروشیمی پلدختر با حضور اکثریت اعضاء در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد. در این جلسه نبی اله قائد رحمت معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به موجب بند (الف) ماده (۱۹۲) قانون […]

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیته ارزیابی اثرات زیست محیطی شهرک تخصصی نفت، گاز و  پتروشیمی پلدختر با حضور اکثریت اعضاء در سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد.

در این جلسه نبی اله قائد رحمت معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: به موجب بند (الف) ماده (۱۹۲) قانون برنامه پنجم توسعه وماده (۷۱) قانون برنامه چهارم توسعه (تنفیذی ماده (۱۰۵) قانون برنامه سوم توسعه) و مفاد تصویب نامه شماره ۲۱۴۲۸۷/ت ۴۵۸۸۰ ه مورخ ۱۳۹۰/۱۱/۰۳ هیات محترم وزیران کلیه واحدهای بزرگ تولیدی، صنعتی، عمرانی، خدماتی و زیربنایی موظفند، طرح ها وپروژه های بزرگ تولیدی، خدماتی وعمرانی خود را پیش از اجرا و در مرحله انجام مطالعات امکان سنجی و مکان یابی براساس ضوابط مصوب شورای عالی حفاظت محیط زیست مورد ارزیابی قرار دهند.

خبر جدید  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان معرفی شد

وی ارزیابی زیست محیطی را یکی از عوامل موثر در پیشگیری و کاهش پیامدهای مخرب زیست محیطی دانست و افزود: رعایت نتیجه ارزیابی ها توسط مجریان طرح ها و پروژه ها الزامی است.

در ادامه مهرداد فتحی بیرانوند مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان بیان داشت: ظرفیت لازم برای ساخت این شهرک و پالایشگاه به خاطر وجود تلمبه خانه تنگ فنی و عبور خطوط مواد نفتی در شهرستان پلدختر موجود است واحداث این پالایشگاه علاوه بر رونق اقتصادی شرایط ویژه‌ای برای توسعه شهرستان در سال اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال فراهم خواهد آورد.

خبر جدید  احداث ۱۶ هزار واحد مسکونی برای معلولان در سطح کشور

وی اظهار امیدواری کرد که با رعایت ضوابط و استانداردهای زیست محیطی و با همکاری همه ارگان های ذی ربط اجرای این طرح محقق شود.

در پایان این جلسه، طرح ارزیابی توسط مشاور ارائه و پس از بحث و بررسی و اظهار نظرکلیه اعضاء، ضمن موافقت کلی با اجرای طرح در پلدختر مقرر شد که مطالعات و طرح تهیه شده، پس از انجام اصلاحات به اداره کل محیط زیست لرستان برای سیر مراحل قانونی تحویل شود و مشاور با هماهنگی کارفرما نسبت به تهیه طرح ارزیابی اثرات زیست محیطی بر اساس شرح خدمات به صورت تفصیلی با رعایت کلیه بخشنامه ها و دستورالعمل های سازمان، با توجه به نوع شهرک و پروژه های تعریف شده در طرح اقدام کند.

خبر جدید  اعتراض مربی سابق تیم ملی بوکس به نگرفتن جایزه: فقط موقعی که به من احتیاج دارند مربی هستم؟داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب