یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹
15:59:30 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرخ‌گذاری مسکن در لرستان
نرخ‌گذاری مسکن در لرستان
مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان از نرخ‌گذاری واحد‌های مسکونی در این استان خبر داد و گفت: کمیته نرخ‌گذاری منطقه‌ای واحد‌های مسکونی در شهر‌های لرستان با هدف تعدیل قیمت خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن تشکیل شود.

 

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان از نرخ‌گذاری واحد‌های مسکونی در این استان خبر داد و گفت: کمیته نرخ‌گذاری منطقه‌ای واحد‌های مسکونی در شهر‌های لرستان با هدف تعدیل قیمت خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن تشکیل شود.
رضا خالقی در حاشیه شورای مسکن با اشاره به موضوع تورم بخش مسکن و اجاره‌بها در این استان اظهار داشت: شناسایی و الحاق اراضی حریم شهر‌ها از طریق خرید اراضی توسط راه و شهرسازی و با هدف تولید واحد‌های مسکونی مناسب برای متقاضیان و هم‌چنین شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی و نهاد‌های دولتی و انتقال اسناد آن‌ها در راستای اجرای طرح اقدام ملی توسط راه و شهرسازی لرستان از مهم‌ترین مصوبات جلسه شورای مسکن در لرستان است.

خبر جدید  بیش از ۷۸۰ موقوفه در خرم‌آباد وجود دارد

او افزود: در جلسه شورای مسکن لرستان مقرر شد‌ه‌است که راه‌وشهرسازی با همکاری کانون کارشناسان رسمی دادگستری، اداره امور مالیاتی، اتحادیه مشاورین املاک نسبت به نرخ‌گذاری قیمت خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن در لرستان اقدامات لازم را انجام دهند.

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان در رابطه با کنترل قیمت خرید و‌فروش مسکن و قیمت اجاره‌بها در این استان عنوان کرد: با توافق اعضای شورای مسکن استان لرستان مصوب شد کمیته نرخ‌گذاری منطقه‌ای واحد‌های مسکونی در شهر‌های این استان باهدف تعدیل قیمت خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن تشکیل شود.

خبر جدید  پلمپ یک واحد تهیه غذای آماده در بروجرد

او بیان کرد: در راستای کنترل قیمت خرید و فروش مسکن و اجاره‌بها مقرر شده‌است پس‌از تصویب کمیته مذکور، هر گونه معامله و تنظیم قرارداد‌ها منوط به تأیید نظریه کارشناسان رسمی دادگستری استان لرستان در چارچوب قیمت‌گذاری منطقه‌ای شود.

خالقی با اشاره به تأمین مصالح ساختمانی در لرستان گفت: در راستای ایجاد واحد‌های تولیدی مصالح و نهاده‌های ساختمانی در این استان و جذب سرمایه‌گذار و نیز توسعه شهر‌های کوچک مقرر گردید فراخوانی برای جلب سرمایه‌گذاران با توجه به ظرفیت‌های مناطق انجام و صدور مجوز نیز تسهیل شود.

خبر جدید  انتقاد بخشدار «فیروزآباد» از راه و شهرسازی لرستان

مدیرکل راه‌وشهرسازی لرستان خاطرنشان کرد: در راستای کنترل قیمت خرید و فروش و اجاره‌بهای مسکن پس‌از نهایی‌شدن نرخ‌گذاری، دستگاه قضایی و دادستان مرکز این استان و شهرستان‌ها برای کنترل قیمت‌ها با خاطیان براساس ضوابط قانونی برخوردی قاطع داشته باشد.

خالقی از تعیین مالیات بر خانه‌های خالی از سکنه در شهر‌های استان لرستان خبر داد و تصریح کرد: براساس نظرات اعضای شورای مسکن مقرر گردید با همکاری شهرداری‌ها و واحد‌های خدمات‌رسان ظرف چهار ماه خانه‌های خالی از سکنه در این استان شناسایی شوند.

انتهای پیام/ ب

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنیدداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد