سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
12:11:55 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نرده‌هایی که سال‌ها پیش برداشته شد
نرده‌هایی که سال‌ها پیش برداشته شد
خبرگزاری مهر؛ گروه استانها – عبدالرضا شهبازی*: در خبرها خواندم نماینده ولی فقیه و امام جمعه چند مرکز استان نرده های حائل بین مردم و مسئولین را در نمازهای جمعه برچیده اند. خبر خوشحال کننده ای بود اما کمی دیر، فاصله از مردم، فاصله دلها است، دیوارها، نرده ها و هر آنچه باعث جدایی از […]

خبرگزاری مهر؛ گروه استانها – عبدالرضا شهبازی*: در خبرها خواندم نماینده ولی فقیه و امام جمعه چند مرکز استان نرده های حائل بین مردم و مسئولین را در نمازهای جمعه برچیده اند.

خبر خوشحال کننده ای بود اما کمی دیر، فاصله از مردم، فاصله دلها است، دیوارها، نرده ها و هر آنچه باعث جدایی از مردم می شود کدورت می آورد.

اینکه چرا باید اینقدر دیر مردمی که دوستت دارند و پشت سرت نماز می خوانند در کنار خودت بنشانی و با آنها مهربان باشی کمی باعث دلتنگی می شود.

از ایام قدیم نماز محور وحدت بوده است، محور مهربانی و اخوت، محور پیگیری امور مردم، محور شنیدن حرف مردم و رفع مشکل آنها.

خبر جدید  اکوسیستم ۱۱ هزارساله در حال نابودی

نماز چپ و راست و اصول گرا و اصلاح طلب نمی شناسد نماز حتی به معتدلین هم کاری ندارد، نماز پایگاه مومنانی است که دل در گرو بندگی دارند و همواره سر تسلیم در مقابل عظمت خداوند قادر و بی همتا فرود آورده و جز بندگی او بنده کسی دیگر نخواهند بود.

نماز جمعه محور پیگیری امور مردم و کلاس درس بزرگی است که مرتب در این کلاس بندگی انسان در مقابل خداوند گوشزد می شود.

در این کلاس به جایگاه اداری و اجتماعی افراد توجه کمتری می شود، همه در یک صف می  ایستند و آن صف، صف پیشی گرفتن برای خودسازی است.

خبر جدید  سهم ایران از گردشگری دنیا کمتر از یک درصد است

دوم: خبر بالا باعث شد که موضوعی را بیان کنم و آن هم این است که حالا که بعضی از ائمه جمعه محترم مراکز استان ها خوشحال و خرسند از این هستند که فاصله بین مردم و مسئولین را در نمازهای جمعه خود برداشته اند، ما باید خرسند تر باشیم که نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد، آیت الله سید احمد میرعمادی اصلا از روز اول آمدنشان به لرستان قائل به زنجیر و جدا سازی بین مردم و مسئولین نبود.

سالهاست نماز جمعه خرم آباد به امامت آیت الله سید احمد میرعمادی اقامه می شود، او در میان مردم است، با مردم است و معمولا آخرین نفری است که  بعد از نماز جمعه مصلا را ترک می کند.

خبر جدید  حضور مردم در صحنه؛ بزرگ‌ترین عامل اقتدار /۲۲ بهمن؛ روز ناامیدی دشمنان

بین خود و مردم فاصله نینداخته است، با کودکان به زبان کودکانه حرف می زند و پای درد دل پیر زنان و پیرمردان می نشیند.

در خطبه هایش مدیران اصول گرا را به خاطر مردم نقد می کند به همان اندازه پیگیر مطالبات مردم از مدیران اصلاح طلب است.

نماز جمعه خرم آباد محلی برای معرفت افزایی است و پایگاهی برای جوانان مومن  و انقلابی است.

* نویسنده و روزنامه نگارداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب