شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
10:19:42 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت الکترونیکی مزارع تولید بذری گندم و جو در لرستان
نظارت الکترونیکی مزارع تولید بذری گندم و جو در لرستان
مسئول واحد استانی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال لرستان از نظارت الکترونیکی مزارع تولید بذری گندم و جو در استان خبر داد. دکتر اسفندیار حسنی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با هماهنگی به‌عمل‌آمده با موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور، نظارت مزارع بذر گندم و جو در […]

مسئول واحد استانی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال لرستان از نظارت الکترونیکی مزارع تولید بذری گندم و جو در استان خبر داد.

دکتر اسفندیار حسنی مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: با هماهنگی به‌عمل‌آمده با موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور، نظارت مزارع بذر گندم و جو در استان طی سال زراعی جاری با نرم‌افزار و سامانه الکترونیک انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: در جلسه‌ای با حضور  احمد مهرابی کارشناس فناوری اطلاعات موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال کشور و همچنین کارشناسان ناظر و فنی شرکت‌ها، نظارت الکترونیک مزارع غلات استان آغاز شد.

خبر جدید  استاندار لرستان خبر داد:رفع مشکلات واحدهای تولیدی

حسنی‌مقدم تصریح کرد: در سامانه طراحی‌شده توسط موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال تصاویر لحظه‌به‌لحظه از مزارع توسط کارشناسان به سرور مرکزی مخابره شده و اطلاعات دقیق درباره روندهای مختلف مزارع در مراحل سطح سبز گلدهی و تائید نهایی در دسترس قرار می‌گیرد.

مسئول واحد استانی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال لرستان گفت: استان با سطح زیر کشتی در حدود ۲۵۰ هزار هکتار (گندم آبی ۵۵ هزار هکتار و گندم دیم ۱۹۵ هزار هکتار) طی سال زراعی ۹۶- ۹۷ از جایگاه مناسبی در تولید گندم کشور برخوردار است. بر این اساس موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال با اهداف حفاظت از منافع ملی، ساماندهی امر کنترل و گواهی بذر و نهال و کنترل و نظارت بر امور بذر و نهال کشور گامی بلند در افزایش عملکرد و سلامت تولید بذر و نهال برداشته است.

خبر جدید  درگیری محتکران با بازرسان در خرم‌آباد/ ۲ نفر دستگیر شد

وی، تولید بذر را یکی از حساس‌ترین مسائل در بخش کشاورزی عنوان کرد و گفت: بذر اولین و مهم‌ترین نهاده مصرفی تولید محصولات زراعی برای کشاورزی پایدار است؛ بذر اصلاح‌شده و سازگار با شرایط محیطی می‌تواند راه‌حلی برای توسعه پایدار باشد.

حسنی مقدم ادامه داد: با توجه به سطح زیر کشت گندم نیاز به این بذر در استان حدود ۴۶ هزار تن برآورد شده که از این میزان ۱۲ هزار تن مربوط به ارقام گندم آبی و ۳۴ هزار تن مربوط به رقم‌های دیم است.

خبر جدید  اعزام مبلّغ به موکب‎های اربعین/ پشتیبانی از زائرین مردمی شود

این مسئول خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده در سال زراعی جاری قرار است حدود ۲۵ هزار تن انواع بذر اصلاح‌شده (۱۴ هزار تن انواع بذر گندم دیم و ۱۱ هزار تن بذر گندم آبی) در سطحی معادل ۱۰۵۰۰ هکتار از مزارع طرف قرارداد گندم استان و توسط ۱۱ شرکت بخش خصوصی با نظارت الکترونیک توسط واحد استانی موسسه تحقیقات ثبت و گواهی بذر و نهال استان مستقر در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گیرد.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد