جمعه, ۲ آبان , ۱۳۹۹
22:39:05 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نظارت ویژه‌ بر شوراهاوشهرداری‌های لرستان/باکسی تعارف ورفاقت ندارم
نظارت ویژه‌ بر شوراهاوشهرداری‌های لرستان/باکسی تعارف ورفاقت ندارم
به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی روز پنجشنبه در جمع اعضای شوراهای شهر استان لرستان با اشاره به اینکه مشکل ما در کشور همین است که عمدتا مشکلات را می دانیم و خوب هم آن ها را توضیح می دهیم، اما خیلی از آن ها به خودمان برمی گردد، خودمان هم می دانیم عامل […]

به گزارش خبرنگار مهر، سید موسی خادمی روز پنجشنبه در جمع اعضای شوراهای شهر استان لرستان با اشاره به اینکه مشکل ما در کشور همین است که عمدتا مشکلات را می دانیم و خوب هم آن ها را توضیح می دهیم، اما خیلی از آن ها به خودمان برمی گردد، خودمان هم می دانیم عامل مشکلات چه چیزی است اما برای حل آن ها عمل نمی کنیم، اظهار داشت: فکر می کنم حل این مسئله یک فرمول دارد، اینگونه بحث کردن چیزی را حل نمی کند، اگر هرکسی در آن جایی که هست بگوید کاری به دیگران ندارم و کار خودم را درست انجام می دهم خیلی از مشکلات حل می شود.

وی یادآور شد: در اینکه مشکلات زیاد است شکی نیست، اما ما باید برای حل این مسائل کار خودمان را درست انجام دهیم و تنها به طرح مسائل نپردازیم.

نهاد شورای شهر هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده است

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه بخشی از مشکلات فرهنگی و بخشی از آنها زیرساختی است و در کل کشور با آن ها مواجه هستیم، افزود: ما نمی توانیم در مقابل مشکلات دست روی دست بگذاریم.

خادمی خاطرنشان کرد: نهاد شورا یا زود متولد شد یا بد متولد شد؛ هنوز هم به آنچه که ما می خواهیم نرسیده است، شاید یکی از دلایل این مسائل آن است که جامعه ما هنوز به آن بلوغ لازم نرسیده بود که بتواند چنین نهادی را خوب رشد و پرورش دهد، بنابراین شورای شهر تبدیل به شورای شهرداری شد و دعوای بین شورا و شهردار و… را شاهد بودیم.

وی با اشاره به اینکه با همه این مشکلاتی که هست اما معتقدم بخشی از آن ها قابل حل است، گفت: بخش آموزش را می توانیم کار کنیم، اعتبارات آموزشی و پژوهشی را برای شهرداران و اعضای شورا بگذاریم؛ دوره های آموزشی اثرگذار است.

استفاده از همه ابزارها برای نظارت بر شورای شهر و شهرداری ها

استاندار لرستان با بیان اینکه در بحث نظارت هم باید از همه ابزارهای نظارتی خود استفاده کنیم، از این ابزار برای کنترل شهرداران و شوراها باید استفاده کنیم، چون واقعا این نهادها وضعیت خوبی ندارند، تصریح کرد: لرستان در سطح کشور هم از استان هایی است که به لحاظ شهرداری ها دچار مشکل است.

هرچه ابزار در اختیار دارم برای نظارت بر فعالیت شهرداری ها، شوراها و نیروهای خودم استفاده می کنم

خادمی با تاکید بر اینکه باید شهرداری و شوراها را کنترل کنیم، نیاز است که سازمان همیاری شهرداری ها نیرو بفرستد و بازرسی کند؛ همه مسائل را باید کنترل کرد، افزود: باید نظارت های خودمان را انجام دهیم تا نگذاریم بیش از این کار دچار مشکل شود؛ من از ابزارهایی که در اختیار دارم در این رابطه استفاده می کنم، تعارفی هم با کسی نداریم، هیچ رابطه رفاقتی هم با کسی نداریم.

وی یادآور شد: هرچه ابزار در اختیار دارم برای نظارت بر فعالیت شهرداری ها، شوراها و نیروهای خودم استفاده می کنم.

اولویت با عمران و آبادنی شهرها است

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه اگر بین ایجاد عمران و آبادنی و گرفتن عوارض تضادی پیش آمد اولویت با عمران و آبادنی است، اظهار داشت: شما می خواهید بیمارستانی در شهر ایجاد شود اما کارفرمای بیمارستان نمی تواند مطالبات شهرداری را بدهد، اینجا اولویت با این است که بیمارستان ساخته شود تا از هر دو طرف به مردم ظلم نشود.

خادمی با بیان اینکه امروز فضای مدیریت مسائل در استان غیرعادی است و مدیریت غیرعادی بخشی نگر نیست بلکه کلی نگر است، تصریح کرد: باید منافع شهر و مردم را در نظر بگیریم؛ اولویت این است که کار هیچ جا را تعطیل نکنید، اگر مدرسه ای ساخته شود به نفع شهر است، برای وصول طلب خود به کارفرما فشار بیاورید ولی کار را تعطیل نکنید.

وی با تاکید بر اینکه گردشگری، عمران شهرها و آب اولویت های لرستان است، در اعتبارات سال آینده هم در این حوزه ها بیشتر کمک می کنیم، افزود: موافقم که جلسات با شوراها و شهرداری ها در طول سال ادامه یابد تا مسائل و مشکلات را مرور و برای حل آن ها اقدام کنیم.

خبر جدید  آثار وتبعات زلزله کرمانشاه در استان ایلامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد