دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
15:27:31 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقش بارز شاعران در انتقال مفاهیم انقلاب
نقش بارز شاعران در انتقال مفاهیم انقلاب
گروه فرهنگی: سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که انقلاب ما انقلاب حسینی بود، افزود: نقش شاعران در انتقال مفاهیم انقلاب یک نقش بارز و بی‌بدیل است. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، محمدحسین احمدی، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان امروز چهارشنبه، ۱۸ بهمن در […]

گروه فرهنگی: سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان با بیان این‌که انقلاب ما انقلاب حسینی بود، افزود: نقش شاعران در انتقال مفاهیم انقلاب یک نقش بارز و بی‌بدیل است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، محمدحسین احمدی، سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان امروز چهارشنبه، ۱۸ بهمن در کنگره شعر انقلابی در خرم‌آباد با بیان این‌که باید تقارن دهه فجر با فاطمیه بهره کافی را ببریم، گفت: هنر و شعر ما در راستای اهداف انقلاب اسلامی ایران باشد.
وی با بیان این‌که رفتار دانش‌آموزان باید در همه حال سنجیده باشد، تصریح کرد: دوره حاضر دوره‌ای است که شاخه‌ ادبیات پایداری و مقاومت توانست خدمت بزرگی به جهان تشیع کند و باعث بیداری اسلامی شود.
احمدی گفت: شعرای ما در حوزه ادبیات مقاومت و گفتمان مقاومت نقش اساسی داشتند، کمااینکه در ادبیات معاصر شاخه ادبیات پایداری و بیداری خودش را نشان داد و باعث بیداری ملت‌ها شد.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان به ظهور ادبیات بیداری اسلامی در تمام ملت‌ها اشاره و تصریح کرد: همواره در طول تاریخ در کنار حاکمان شعرای مقاومت توانستند نقش‌آفرینی کنند.
وی با بیان این‌که اوج ادبیات پایداری در موضوع فلسطین قابل مشاهده است، ادامه داد: این شعرا بودند که به جنگ با صهیونیسم رفتند و وقتی مردم فلسطین بمباران شده و آواره شدند شاعران باعث رسوایی رژیم صهیونیسم شدند و شعرا حقانیت فلسطین را به جهان نشان دادند.
احمدی گفت: در انقلاب اسلامی ایران هم شعرای انقلاب در کنار رهبری بودند که از آن جمله می‌توان علی معلم و قیصر امین‌پور را نام برد که توانستند به زیبایی دین خود را به انقلاب ادا کنند و شعر آن‌ها ورد زبان همگان شد و باعث ایجاد شور انقلابی گردید.
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان افزود: شعرا با سلاح ادبیات و قلم در انقلاب اسلامی ایران نقش‌آفرینی کردند.

خبر جدید  جذب ۱۳۶ میلیارد تومانی تسهیلاتداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب