یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
9:28:05 - یکشنبه 11 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقش رسانه‌ها در اعتمادآفرینی میان دولت و ملت
نقش رسانه‌ها در اعتمادآفرینی میان دولت و ملت
گروه اجتماعی: نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد تسهیل جهت حضور بخش خصوصی در راستای سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی در استان، گفت: اعتمادآفرینی میان دولت و ملت با نقش‌آفرینی رسانه‌ها محقق می‌شود. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، محمدرضا ملکشاهی‌راد، نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس […]

گروه اجتماعی: نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ایجاد تسهیل جهت حضور بخش خصوصی در راستای سرمایه‌گذاری صنعتی و تولیدی در استان، گفت: اعتمادآفرینی میان دولت و ملت با نقش‌آفرینی رسانه‌ها محقق می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، محمدرضا ملکشاهی‌راد، نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه شنبه، ۲۱ بهمن در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر ضرورت حضور آحاد جامعه در راهپیمایی ۲۲بهمن، اظهارکرد: مردم ما امسال نیز همانند سال‌های گذشته حماسه دیگری را رقم خواهند زد و با ارزش‌های انقلاب تجدید میثاق می‌کنند.
وی با بیان این‌که مدیریت ارشد استان و استاندار باید تمام توان خود را در جهت توسعه استان قرار دهد، بر استفاده از ظرفیت نخبگان و اندیشمندان در راستای توسعه استان تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها واقعاً تاثیرگذار هستند و باید با بصیرت و آگاهی از تحلیل‌های روز مسائل را رصد کنند این در حالی‌است که مهم‌ترین مسئله و نیاز کشور موضوع مشکلات اقتصادی است.

نقش رسانه در اعتمادآفرینی میان دولت و ملت

ملکشاهی‌راد با بیان این‌که دید جامعه نسبت به رسانه‌ها سازنده و مطلوب است، رسانه‌ها را متعلق به تمام آحاد جامعه دانست و اضافه کرد: رسانه‌ها نباید دو یا چند قطبی شوند زیرا دوقطبی شدن رسانه‌ها به ضرر جامعه است.
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در خصوص ویژگی‌های استاندار لرستان، گفت: استاندار لرستان در حوزه نظری صاحب‌نظر است، مسائل اقتصادی و برنامه‌ریزی را خوب می‌فهمد، استاندار لرستان شخصیت صادقی دارد و صداقت در آن وجود دارد.

جریان‌های سیاسی به فکر توسعه و پیشرفت استان باشنند

وی با بیان اینک‌ه استاندار لرستان نباید تحت فشار نیروهای جریانی و فشار سیاسی قرار بگیرد، افزود: اگر استاندار لرستان تحت‌تاثیر فشارهای جریان‌های سیاسی باشد موفقیت حاصل نخواهد شد کمااینکه در این راستا باید حمایت جدی برای کاهش فشارهای سیاسی بر استاندارد داشته باشیم. ملکشاهی‌راد با بیان این‌که برخی افراد یا جریان‌های سیاسی که فقط به‌‌دنبال مسائل فردی و شخصی یا جناحی خود هستند باید از دسته‌بازی و جناح‌بازی بیرون بیایند، اضافه کرد: برخی جریان‌هایی که فقط به‌دنبال منافع شخصی هستند باید به فکر توسعه استان ما و پیشرفت استان لرستان باشند این در حالی‌است که در گذشته مدیریت استان به دست یک جناح خاص بود.
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اگر استاندار لرستان در مسیر مدیران گذشته حرکت کند، موفقیت حاصل نخواهد شد، گفت: استاندار لرستان با بهره‌گیری از مدیران توانمند که توان تحقق اهداف درون‌سازمانی را داشته باشد برای خدمت به مردم استفاده کند.

خبر جدید  خرافات پایه علمی ندارد/ راه‌های مبارزه با این پدیده

عمده اقتصاد دولت در دست سیاسیون است

وی با بیان این‌که عمده اقتصاد دولت در دست سیاسیون است، اضافه کرد: دولت باید مسیر شرکت‌داری خارج و به سمت سهام‌داری حرکت کنند.
ملکشاهی‌راد با بیان این‌که حرف‌های پوپولیستی یکی دیگر از مشکلات امروزی در جامعه ماست، تصریح کرد: گاهی تعدادی از افراد حرف‌هایی را می‌زنند که عملی نیست و فقط در حد شعار هستند.
ملکشاهی‌راد با تاکید بر ضرورت تدوین طرح‌های اقتصادی و حمایت از سرمایه‌گذاران جهت ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در استان لرستان، ادامه داد: برنامه‌هایی که منجر به فعالیت‌های سازنده اقتصادی می‌شود تدوین شده و با جذب سرمایه‌گذاران زمینه اشتغال جوانان را فراهم کنند این در حالی‌است که برنامه‌های اقتصادی به‌طور مشخص و در سریع‌ترین زمان ممکن تدوین شده و شروع به فعالیت کنند.
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وضعیت کارخانه سیمان خرم‌‌آباد باید به‌صورت ضرب‌العجلی مشخص شود، تصریح کرد: این در حالی‌است که باید وضعیت شهرک پتروشیمی نیز مشخص شده و مانع از فرصت‌سوزی بشویم.

خبر جدید  اردوی راهیان نور پیوند نسل جوان با دفاع مقدس است/ اعزام ۶۸ دانشجوی الشتری به اردوی راهیان نور غرب کشور

ضرورت استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید

وی عنوان کرد: رسانه‌ها در اعتمادسازی بین دولت و ملت تاثیر‌گذار هستند و با اعتماد‌آفرینی زمینه اعتماد بیشتر ملت و دولت را فراهم کند.
ملکشاهی‌راد با تاکید بر ضرورت استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی جهت ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور، اظهارکرد: تحول اساسی در صنعت و اشتغال با استفاده از ظرفیت مردم و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی محقق می‌شود.
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که منابع طبیعی تعداد ۵۱ روستای در مجاورت جنگل‌ها را جریمه کرده است، گفت: منابع طبیعی باید جنگل‌ها را اقتصادی کند و با ایجاد طرح‌های علمی و تخصصی علاوه بر جلوگیری از نابودی جنگل‌ها موجب ایجاد و رونق اشتغال در روستاها شود.

ضرورت افزایش ریسک‌پذیری مدیران در مسائل اقتصادی

وی با تاکید بر ضرورت افزایش ریسک‌پذیری مدیران در مسائل اقتصادی اضافه کرد: شورای برنامه‌ریزی به‌عنوان یکی‌از شوراهای مهم و اساسی در سطح استان باید دارای یک نگاه علمی و تخصصی و به‌روز باشد.
ملکشاهی‌راد به پیش‌بینی ایجاد یک میلیون ۳۳ هزار شغل در کشور اشاره کرد و افزود: اگر گیاهان دارویی درآمدزایی دارد و باعث رونق تولید و درآمد کشاورزان می‌شود هزاران هکتار زیر کشت این محصولات رفته تا موجب افزایش سطح درآمد کشاورزان و ایجاد اشتغال برای کشاورزان شویم.
نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای در خصوص رفع معضل ریزگردها نیز، گفت: در قانون بودجه‌ای برای مقابله با ریزگردها وجود ندارد این در حالی‌است که بودجه‌ای با عنوان مقابله با آلودگی هوا در کلان‌شهرها تعریف شده است.
وی خاطرنشان کرد: جریان‌ها و جناح‌های سیاسی که با استفاده از برنامه‌های علمی و تخصصی موجب موجب ایجاد تحول و توسعه در کشور شوند مورد حمایت قرار می‌گیرند.
ملکشاهی‌راد در خصوص مسئله تخصیص آب استان لرستان گفت: نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی موضع بسیار قاطع و محکمی درباره تخصیص آب مورد نیاز استان لرستان بر اساس سرچشمه‌های استان دارند در این که در این راستا مدیران حوزه کشاورزی باید از فرصت‌هایی که در قانون برای آنها فراهم شده است استفاده کنند.

خبر جدید  دیدار وزیر دادگستری با شهید زنده لرستان

ضرورت ایجاد تسهیل جهت حضور بخش خصوصی در لرستان

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره‌چگنی در مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش مکانیزم آبیاری نوین در حوزه کشاورزی نیز گفت: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی ۸۰ درصد هزینه تبدیل شدن سیستم آبیاری‌های سنتی به آبیاری نوین توسط دولت و ۲۰ درصد آن کشاورزان پرداخت می‌شود.
وی با تاکید بر ضرورت جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای پیشرفت و تولید و اشتغال استان لرستان ادامه داد: با برنامه‌ریزی مدون شرایط حضور سرمایه‌گذاران و شرکت‌های خصوصی را فراهم کنیم و با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی بویژه سرمایه‌گذاران استان لرستان به آینده استان امیدوار هستیم.
ملکشاهی‌راد با تاکید بر ضرورت ایجاد تسهیل جهت حضور بخش خصوصی در استان لرستان، خاطرنشان کرد: حضور بخش خصوصی در استان لرستان نیازمند ایجاد تسهیلات در تمام بخش‌ها و ثبات و آرامش است.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب