یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
11:58:48 - پنج‌شنبه 8 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نقش مؤثر شعر و شاعری در ایجاد تحولات اجتماعی
نقش مؤثر شعر و شاعری در ایجاد تحولات اجتماعی
گروه فرهنگی: مدیرکل ارشاد لرستان اظهارکرد: همواره در طول تاریخ شعر و شاعران نقش مهمی در ایجاد تغییرات و تحولات اجتماعی جامعه داشته‌اند که نمونه بارز آن را می‌توان در تاثیر اشعار و سروده‌های انقلابی اوایل انقلاب شاهد بود که این اشعار و سروده‌ها هنوز هم با گذشت سال‌ها در دل مردم زنده است. به […]

گروه فرهنگی: مدیرکل ارشاد لرستان اظهارکرد: همواره در طول تاریخ شعر و شاعران نقش مهمی در ایجاد تغییرات و تحولات اجتماعی جامعه داشته‌اند که نمونه بارز آن را می‌توان در تاثیر اشعار و سروده‌های انقلابی اوایل انقلاب شاهد بود که این اشعار و سروده‌ها هنوز هم با گذشت سال‌ها در دل مردم زنده است.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، حجت‌الاسلام حمیدرضا حنان ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امروز پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در همایش شعر «فجر فاطمی» که با مشارکت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان و انجمن شعر خرم‌آباد در محل سالن شهید فهمیده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان برگزار شد، با گرامیداشت ایام فاطمیه و تبریک دهه فجر، گفت: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و پشتوانه و حضور مردم به پیروزی رسید و اهدافی ازجمله استقلال اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را دنبال کرد که امروز تا حدودی به این اهداف عالیه دست یافته کمااینکه رسیدن به اهداف عالیه اقتصادی فرهنگی و سیاسی زمان‌بر است.
وی افزود:  برای رسیدن به اهداف عالیه انقلاب امکاناتی مادی و معنوی مورد نیاز است که امکانات معنوی شامل حضور و حمایت مردم است که خوشبختانه مردم همواره حمایت و پشتیبانی خود را از انقلاب داشته‌اند و امکانات مادی نیز که برای رسیدن به اهداف عالیه نظام مورد نیاز است شامل توجه به سه مقوله زمان، علم و عقل است.
حنان در ادامه به موفقیت و رشد اقتصادی کشور اشاره کرد و ادامه داد: طی دهه اخیر کشور ما در زمینه اقتصاد نسبت به کشورهای دیگر از رشد خوبی برخوردار بوده هرچند برای رسیدن به نقطه مطلوب نیازمند زمان هستیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در بخشی از سخنانش در رابطه با نقش شعر در تحولات و تغییرات جوامع، اضافه کرد: همواره در طول تاریخ شعر و شاعران نقش مهمی در ایجاد تغییرات و تحولات اجتماعی جامعه داشته‌اند که نمونه بارز آن را می‌توان در تاثیر اشعار و سروده‌های انقلابی اوایل انقلاب شاهد بود که این اشعار و سروده‌ها هنوز هم با گذشت سال‌ها در دل مردم زنده است.
وی گفت: در استان لرستان شعرای بومی‌سرای موفقی داریم که در سطح کشور نیز خوش درخشیده‌اند.

خبر جدید  دیدار دانش‌آموزان خرم‌آباد با شهید زنده لرستانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب