یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
10:01:51 - شنبه 17 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نگاهی به کتاب «وصیت‌نامه کامل شهدای لرستان»
نگاهی به کتاب «وصیت‌نامه کامل شهدای لرستان»
گروه فرهنگی ـ کتاب «وصیت‌نامه کامل شهدای استان لرستان» شامل آثار و اسناد شهدا و ایثارگران لرستان تصحیح و تنظیم کیانوش کیانی‌ هفت‌لنگ در لرستان منتشر شد. به گزارش ایکنا از لرستان، دفتر اول کتاب وصیت‌نامه کامل شهدای استان لرستان شامل؛ آثار و اسناد شهدا و ایثارگران لرستان تصحیح و تنظیم کیانوش کیانی‌ هفت‌لنگ طی […]

گروه فرهنگی ـ کتاب «وصیت‌نامه کامل شهدای استان لرستان» شامل آثار و اسناد شهدا و ایثارگران لرستان تصحیح و تنظیم کیانوش کیانی‌ هفت‌لنگ در لرستان منتشر شد.

به گزارش ایکنا از لرستان، دفتر اول کتاب وصیت‌نامه کامل شهدای استان لرستان شامل؛ آثار و اسناد شهدا و ایثارگران لرستان تصحیح و تنظیم کیانوش کیانی‌ هفت‌لنگ طی امسال در انتشارات اداره‎کل اسناد و انتشارات منتشر شده است.
کتاب مذکور شامل پیشگفتار، مقدمه است و در ادامه نویسنده به معرفی وصیت‌نامه شهدای استان لرستان بر اساس حروف الفبا از «آ» تا «ق» پرداخته است و در ادامه نمایه موضوعی، اشخاص، مکان جغرافیایی، سور و ایات قرآن، کلام بزرگان، اشعار، محل تولد، محل شهادت، نحوه شهادت، تحصیلات و شغل این شهدا پرداخته است.
ازجمله شهدایی که در این کتاب به معرفی آنها پرداخته شده است می‎توان از تراب‌علی آدینه‌وند، نصرت‌الله آرون، اسد، سیامک و علی‎مردان آزادبخت، علی آژ، مراد ابدالی، قربان‌علی ابوالحسنی، رضا احمدی، عبدالله احمدی، علی اسدالهی، عزیز اسدی‌سرچقایی، علی‎جعفر اسدی‎فرد، علی‎اصغر اسلامی، عبدالله اصلانی، ابراهیم اکبری، حسین اکبری، نادری الفتی یوسفیان، عباس‌علی الیاسی گلباغی، حمید و رضا امرایی، ابراهیم امیدی، مسعود امیدیان دهنو، غلام‌عباس امیری و … اشاره کرد.

خبر جدید  25 بهمن؛ زمان برگزاری اختتامیه جشنواره ملی «شعر آیات» در لرستان

نگاهی به کتاب وصیت‌نامه کامل شهدای لرستان

همچنین در این کتاب به معرفی رضا باجلان، محمدرضا بااختیار، محمود بادوشی، حبیب باقریانی، مجید بهاروند، احمد بهاروند مطلق، جعفر بهرامی‌پور، عبدالله بیات، بهمن و قاسم بیرانوند، احمد پاپی، جواد پرتو، سیدعلی پروانه، نورالدین پوشانی، احمد پیرزادی، ابراهیم و علی‎رضا ترک، ابراهیم تقی‌زاده، برات‌علی و غلام‌علی توکلی، نجف جابری‌گاوکش، قدرت‌الله جدیدی‌مغانک، علی‎یار جوانمرد، مهدی چنگایی، خسرو چیتی، ابوالحسن حبیبی، احمد حسینی و … پرداخته شده است.
از دیگر شهدایی که در این کتاب از آنها یادی شده می‎توان از قاسم ساکی، محمدجواد و جان‌علی رشیدی، صیدعباس و قربان رشیدی، روح‌الله رستگار، حمیدرضا رحمان‌پور، کرم‌خدا دریکوند، اسماعیل سپهوند، عباس رضایی دودانگه، ولی‌الله عبدالهی، محمدولی صادقی، سیدامیر سیدصالحی، حبیب‌الله شفیعی، محمد عسگری، ولی‌الله عبدالهی، نعمت‌الله فلاح‌نژاد، حاجی غضنفری، نعمت‌الله فلاح‌‌نژاد، رضا عبدالوند، رحمان و رحیم صالحی، ناصر طاعتی، فضل‌الله علی‎پور، ذبیح‌الله عبدی، سیداحمد عظیمی، حسن‌رضا فولادوند، ابراهیم و مهرداد قائدرحمت، عزیز قاسمیان، اصغر قیطاسی، عزیز قاسمیان و … نام برد.
در پیشگفتار این کتاب آمده است: «امروزه نقش اسناد و مدارک در بازشناسی و تنویر اندیشه بخش‌های مختلف اجتماعی، به‌ویژه کسانی‎که توفیق لمس و درک فرهنگ و شرایط ویژه دوران تاثیرگذار آن اجتماع را نداشته‌اند، اهمیت فراوانی دارد این موضوع از چنان اهمیت روزافزونی برخوردار است که بخش عمده‌ای از تلاش و همت مراکز اسنادی و ارشیوی صرف گردآوری، محافظت، نگهداری و مراقبت از این گنجینه‌های گرانقدر فرهنگی می‌شود.
اهمیت این رویکرد در خصوص اسنادی که از بار فرهنگی و هویتی منحصر به فرد ویژه‌ای برخوردارند، دو چندان می‎‌نماید.بدون شک این‌گونه اسناد می‎تواند ضمن ایفای نقش اطلاع‌‌رسانی که خصیصه اصلی این ارزش‌های مکتوب می‎باشد، خود موجب و موجد یک هویت مستقل فکری و فرهنگی و مبلّغ یک جریان انسان‌ساز معنوی است.
گردآوری، حفظ و دسترس‌پذیری اسناد شهدا و ایثارگران به‌مثابه حافظه تاریخی و میراث معنوی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس یک رسالت تاریخی است.حفظ و نگهداری این اسناد سبب خواهد شد تا ایندگان با بهره‌گیری از این گنج عظیم به بازشناسی و درک صحیح از تاریخ دست یابند».
در مقدمه این کتاب نیز به «جایگاه و نقش وصایای شهدا» اشاره شده است.

خبر جدید  پرداخت تسهیلات به متقاضیان ساخت نیروگاه خـورشیدی +فیلم

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب