یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
13:24:29 - سه‌شنبه 13 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همایش ملی ««جریان‌های سلفی تکفیری» به اردیبهشت‌ماه ۹۶ موکول شد
همایش ملی ««جریان‌های سلفی تکفیری» به اردیبهشت‌ماه ۹۶ موکول شد
گروه سیاسی: زمان برگزاری دومین همایش ملی ««جریان‌های سلفی تکفیری» که قرار بود اسفندماه جاری به میزبانی دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) لرستان برگزار شود به اردیبهشت‌ماه سال آینده موکول شد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان،  دومین همایش ملی «جریان‌های سلفی تکفیری» به‌همت دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی و با همکاری دانشگاه لرستان، آزاد بروجرد و […]

گروه سیاسی: زمان برگزاری دومین همایش ملی ««جریان‌های سلفی تکفیری» که قرار بود اسفندماه جاری به میزبانی دانشگاه آیت‌الله بروجردی(ره) لرستان برگزار شود به اردیبهشت‌ماه سال آینده موکول شد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان،  دومین همایش ملی «جریان‌های سلفی تکفیری» به‌همت دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی و با همکاری دانشگاه لرستان، آزاد بروجرد و علمی ـ کاربردی و دانشگاه اراک که قرار بود دوم اسفندماه امسال در شهرستان بروجرد برگزار شود به‌دلیل استقبال اساتید و دانشجویان به اردیبهشت‌ماه سال آینده موکول شد.
این همایش در سه بخش پیامدها، روندها و زمینه‌ها و در محورهای قرآنی و روایی، سیاسی، اقتصادی، حقوقی، جامعه‌شناسی، روانشناسی، ارتباطات، برگزار می‎‏شود و علاقمندان می‎توانند تا اوایل اردیبهشت‌ماه ۹۶ مقالات خود را به دبیرخانه همایش واقع در دانشگاه آیت‌الله بروجردی شهرستان بروجرد ارسال کنند.
از موضوعات این همایش ملی در محور قرآنی و روایی می‎توان به نقد و بررسی مبانی قرآنی جریان‌های تکفیری، نقد و بررسی مبانی روایی جریان‌های تکفیری، سیره ائمه‌اطهار(ع) در مواجهه با جریان‌های تکفیری معاصر خود، راهکارهای قرآنی و روایی در مقابله با جریان‌های سلفی اشاره کرد.
همچنین از موضوعات محور سیاسی می‎توان به نقش سازمان‌های بین‌المللی در گسترش یا کنترل تروریسم بین‌المللی، قدرت بین‌المللی و گروه‌های سلفی، بررسی مبانی فکری داعش در ترورهای اخیر(حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی)، جریان‌های تکفیری و امنیت داخل جمهوری اسلامی، پیامدهای گسترش جریان سبفی بر امنیت مقاومت اسلامی اشاره کرد.

خبر جدید  خانواده شهدا و ایثارگران سرمایه انقلاب و نظام هستند

همایش ملی ««جریان‌های سلفی تکفیری» به اردیبهشت‌ماه 96 موکول شد

از موضوعات حقوقی نیز می‎توان به امکان‌سنجی پیگیری حقوقی مقابله با تروریسم تکفیری و نهادهای بین‌المللی، نقش حقوقی تعهدات و مرزها و حقوق بین‌المللی، بررسی تطبیقی فتاوای مراجع شیعی و سنی در مقابله با جریان‌های سلفی، راهکارهای فقهی و حقوقی در مبارزه با تفکر تکفیری اشاره کرد و از موضوعات محور ارتباطات نیز می‎توان به نقش رسانه در مبارزه با جریان‌های تکفیری، گفتمان سلفی و بازتاب آن در رسانه‌های خبری جهان، جریان‌های تکفیری شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های نوین اشاره کرد.
همچنین، بررسی عوامل اجتماعی مؤثر بر رویگردانی جوانان از جریان‌های تکفیری، نقش «آتش به اختیار فرهنگی» در ایجاد تنفر از جریان‌های تکفیری، سنجش میزان درک جوامع اسلامی از جریان‌های تکفیری، بررسی نقش جریان‌های آگاهی‌بخش در کاهش گرایی به جریان‌های تکفیری و گسترش جریان‌های تکفیری و بحران آوارگی و مهاجرت از موضوعات این همایش ملی در محور جامعه‌شناسی است و در محور روان‍شناسی نیز موضوعاتی مثل علل روانشناختی گرایش به جریان‌های سلفی، پیامدهای روانشناختی عضویت و جدایی افراد از گروه‌های سلفی، راهکارهای روانکارانه در گاهش گرایش به تکفیرگرایی گنجانده شده است و از موضوعات محور اقتصادی نیز می‌توان به عوامل اقتصادی مؤثر بر گروه‌های تکفیری، ظرفیت‌های اقتصاد مقاومتی در مبارزه با جریان‌های تکفیری، بررسی نحوه جلوگیری از حمایت‌های مالی گروه‌های تکفیری، نفت و نقش سلفی‎ها و اقتصاد سیاسی داعش اشاره کرد.

خبر جدید  تشکیل بنیاد صیانت از خانواده در دادگستری لرستانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب