شنبه, ۱۰ آبان , ۱۳۹۹
23:38:30 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وجود ۱۵ پروژه کتابخانه‌ای نیمه کاره در لرستان
وجود ۱۵ پروژه کتابخانه‌ای نیمه کاره در لرستان
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های لرستان گفت: عدم تکمیل ۱۵ پروژه کتابخانه‌ای در دست‌ساخت از مهم‌ترین تهدیدات حوزه کتاب‌خوانی استان به شمار می‌رود. به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، علی جهان‌آرا امروز در مراسم بزرگداشت چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشوربا اشاره به اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد کاملاً فرهنگی از ارکان مهم […]

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های لرستان گفت: عدم تکمیل ۱۵ پروژه کتابخانه‌ای در دست‌ساخت از مهم‌ترین تهدیدات حوزه کتاب‌خوانی استان به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، علی جهان‌آرا امروز در مراسم بزرگداشت چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشوربا اشاره به اینکه نهاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان یک نهاد کاملاً فرهنگی از ارکان مهم حوزه کتاب‌خوانی و مطالعه در کشور محسوب می‌شود بیان کرد: این نهاد فرهنگی امروز علاوه بر ایجاد فضای مناسب مطالعه و زمینه‌سازی بهره‌مندی علاقه‌مندان از دانش و تخصص کتابداران تحصیل کرده در استان شرایطی را در حوزه مطالعه و کتاب‌خوانی رقم زده است.
وی با اشاره به اهمیت و توجه جدی به مطالعه و کتاب از دیدگاه‌های مختلف، افزود: در سال گذشته و امسال در پی درخواست و اصرار اعضای کتابخانه‌ها شاهد افزایش زمان فعالیت کتابخانه‌ها تا ساعت ۱۹ و حتی ۲۱ بوده و این استقبال در میان جوانان در استفاده از خدمات کتابخانه‌ای وظیفه ما را مهم نموده است.
وی گفت: این اداره کل ۱۷ طرح عضویت رایگان را اجرایی کرده به طوری که در سال گذشته ۸۰۰ خردسال ۲ تا ۷ سال، هزار و ۶۰۰ کودک ۷ تا ۱۱ سال و ۲ هزار و ۳۰۰ نوجوان ۱۱ تا ۱۴ سال به عضویت کتابخانه‌های استان در آمده‌اند.
این مسئول در ادامه با اشاره به امضا ۵ تفاهم‌نامه با دستگاه‌های مختلف، افزود: این مهم زمینه‌ساز رشد تعاملات فرهنگی شده از سوی دیگر ۱۳ هزار هم استانی در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شرکت کرده‌اند.
مدیرکل نهاد کتابخانه‌های لرستان اظهار داشت: خرید تجهیزات کتاب‌خوانی با اعتبار ۲ میلیارد ریال، ایجاد ۶ بخش مستقل کودک در کتابخانه‌ها، برگزاری ۶۴۲ نشست کتاب‌خوانی، حمایت از مؤلفان بومی و نصب اینترنت رایگان در کتابخانه‌ها از اقدامات انجام شده این اداره کل به شمار می‌رود.
جهان آرا گفت: عدم دسترسی همه اقشار جامعه از جمله ساکنان روستا‌ها به خدمات کتابخانه‌ها، فقدان انجمن خیران کتابخانه‌ساز در استان، عدم تکمیل ۱۵ پروژه کتابخانه‌ای در دست‌ساخت از مهم‌ترین تهدیدات حوزه کتاب‌خوانی استان به شمار می‌رود.
انتهای پیام/

خبر جدید  رویدادهای خبری جمعه21 اردیبشهت ماه مرکز لرستانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد