سه شنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۹
12:41:49 - چهارشنبه 28 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ورودی آب سدها ۳٫۵ میلیارد مترمکعب کاهش داشته است
ورودی آب سدها ۳٫۵ میلیارد مترمکعب کاهش داشته است
مشاور وزیر نیرو با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از خشکسالی به حداقل برسد، گفت: ورودی آب به سدها نسبت به سال گذشته ۳٫۵ میلیارد مترمکعب کاهش داشته است. محمدتقی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: پیش‌بینی هواشناسی این بود که بارندگی در کشور در فصل زمستان ۲۰ درصد نسبت به نرمال کاهش خواهد […]

مشاور وزیر نیرو با بیان اینکه خسارت‌های ناشی از خشکسالی به حداقل برسد، گفت: ورودی آب به سدها نسبت به سال گذشته ۳٫۵ میلیارد مترمکعب کاهش داشته است.

محمدتقی توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: پیش‌بینی هواشناسی این بود که بارندگی در کشور در فصل زمستان ۲۰ درصد نسبت به نرمال کاهش خواهد داشت اما چون در فصل پاییز نیز ما با کاهش ٦٠ درصدی مواجه بودیم در مجموع وضعیت بارش‌ها رضایت‌بخش نیست. این وضعیت نشان‌دهنده آن است که سال آبی خوبی نداریم و در حال حاضر نیز کشور نسبت به بلندمدت ۵۵ درصد کاهش بارندگی دارد.
 

خبر جدید  گزارش تصویری محفل انس با قرآن مسجد شهید مدنی خرم‌آباد/2

مشاور وزیر نیرو با اشاره به منابع آب، افزود: در سال جاری با کاهش رواناب روبرو هستیم و مقدار آن نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود و ورودی به سدها حدود ۳٫۵ میلیون مترمکعب نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.
 

توکلی تصریح کرد: تأثیرات ناشی از بارندگی امسال در کاهش آب‌های سطحی، قنوات، چشمه‌ها و چاه‌ها محسوس است و نشان می‌دهد در آینده با کمبود آب روبرو هستیم و همه مسئولین باید برای آینده برنامه‌ریزی کنند.
 

خبر جدید  برگزاری سوگواره شعر در ۸ موکب عراقی توسط شاعران ایران و عراق

وی بابیان اینکه مسئولین برای جاهایی که دچار کمبود آب هستند هم‌اکنون چاره‌اندیشی کنند، افزود: اگر فصل تر سال را با کمبود بارش تمام ‌کنیم قطعاً در فصل خشک سال که مصرف آب بالا است و نیاز به آن داریم با کمبود مواجه خواهیم شد.
 

مشاور وزیر نیرو اضافه کرد: آگاه‌سازی عمومی و مشارکت مردم در برنامه‌ریزی و مدیریت آب، ارتقاء سطح فرهنگ مردم و جامعه در مصرف، تغییر الگوی کشت توسط کشاورزان و بکارگیری اندیشه علمی و فناوری‌ها ازجمله راهکارهای مقابله با کمبود آب است. خشک‌سالی نیز به‌عنوان یک پدیده طبیعی همچون سایر پدیده‌های طبیعی به مدد دانش، آگاهی، برنامه‌ریزی و مدیریت صحیح قابل پیش‌بینی و مدیریت است و خسارت‌های ناشی از آن را می‌توان به حداقل رساند.

خبر جدید  جذب ۲۲ پرستار بومی در بیمارستان «آیت‌الله بروجردی»

انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد