جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹
13:46:25 - چهارشنبه 26 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وسیع‌ترین پوشش تحصیلی دانش‌آموزان عشایری در لرستان
وسیع‌ترین پوشش تحصیلی دانش‌آموزان عشایری در لرستان
گروه فرهنگی ـ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این‌که پوشش تحصیلی عشایری بخش‌هایی از استان‌های اصفهان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و همدان با لرستان است، اظهارکرد: وسیع‌ترین حوزه تحصیلی عشایری در لرستان است.

به گزارش ایکنا از لرستان، رضا زینیوند مقدم، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، امروز چهارشنبه، پنجم دی در نشست معاونان پژوهشی آموزش و پرورش قطب ۵ کشور، با ذکر این مطلب که کار معلم تقدس دارد و از طرفی کاری تعهدآور و مسئولیتآفرین است، اظهارکرد: معلمان رسالت انبیا و پیامبران را ادامه میدهند.
وی با ذکر این مطلب که معلمان نقش تعلیم و تربیت و تزکیه را ایفا میکنند، ادامه داد: هدف از حضور پیامبران هدایت جامعه بشری بهسوی کمال است و معلمان نیز در جهت رسیدن جامعه به کمال حرکت میکنند.
زینیوندمقدم معلم را رکن اصلی نظام تعلیم و تربیت دانست و افزود: معلم باید ایثارگر باشد این در حالیاست که شغل معلمی با وجود ظرافت و سختی زیاد بسیار شیرین است. اعتبار معلم در جامعه؛ مهمترین سرمایه اجتماعی مدیرکل آموزش و پرورش لرستان مهمترین سرمایه اجتماعی کشور را اعتبار معلم در جامعه برشمرد و با ذکر این مطلب که نوجوانان و جوانان اولین سالهای عمر خود را در مدرسه سپری میکنند، ادامه داد: مدرسه در شکلگیری شخصیت انسان نقش اساسی دارد.
وی با اشاره به اینکه وسیعترین پوشش تحصیلی عشایری کشور در لرستان است، اضافه کرد: پوشش تحصیلی عشایری بخشهایی از استانهای اصفهان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان و بخشی از همدان توسط آموزش و پرورش لرستان انجام میشود و وسیعترین حوزه عشایری در لرستان است.
زینیوند مقدم با ذکر این مطلب که در بخشهایی از استان معلم عشایری در لرستان تا ۲۰ روستا را پوشش میدهد، ادامه داد: گاهی معلم تا شش ماه از خانواده دور است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: انتقال تجارب خوب استانها در بزرگداشت مقام معلم از ویژگیهای مثبت این جلسه است لذا ایدههای معاونان استانها جمعبندی شود.
انتهای پیام
منبع :: http://lorestan.iqna.ir

خبر جدید  رأی ۷۰ هزار نفری به آثار جشنواره «آوای بیداری»داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد