یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
20:05:50 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایش مستمر منطقه «اشترانکوه»/ با متخلفان برخورد قاطع می‌شود
پایش مستمر منطقه «اشترانکوه»/ با متخلفان برخورد قاطع می‌شود
احمد گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی با تأکید بر ضرورت حفاظت از مناطق حفاظت‌شده لرستان اظهار داشت: در این راستا محیط بانان استان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا از مناطق حفاظت‌شده استان و حیات‌وحش این مناطق حفاظت کنند. پایش مستمر منطقه حفاظت‌شده «اشترانکوه» وی بابیان اینکه علیرغم کمبود تجهیزات […]

احمد گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در سخنانی با تأکید بر ضرورت حفاظت از مناطق حفاظت‌شده لرستان اظهار داشت: در این راستا محیط بانان استان تمام تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا از مناطق حفاظت‌شده استان و حیات‌وحش این مناطق حفاظت کنند.

پایش مستمر منطقه حفاظت‌شده «اشترانکوه»

وی بابیان اینکه علیرغم کمبود تجهیزات و نیروی انسانی همواره پایش و حفاظت از مناطق حفاظت‌شده لرستان به‌خصوص منطقه حفاظت‌شده «اشترانکوه» به صور مستمر انجام می‌گیرد گفت: در این راستا محیط بانان در مناطق «دره چنار» «برآفتاب»، «تی»، «عمارت»، «چم چیت» و … منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه همواره کار پایش و حفاظت را انجام می‌دهند.

مسئول منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه لرستان با اشاره به گشت‌های مستمر در این زمینه نیز بیان داشت: در قالب این گشت‌های مستمر متخلفان و شکارچیان غیرمجاز را دستگیر و به مراجع قضایی معرفی می‌کنیم.

بنابراین گزارش، منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه یکی از مناطق منحصربه‌فرد و پرجاذبه طبیعی غرب کشور است که به لحاظ برخورداری از شرایط زیست‌محیطی و ویژگی‌های زمین‌شناسی زیستگاه مناسب و مستعدی برای رشد و تکثیر وحوش به‌خصوص پستانداران محسوب می‌شود.

آلپ ایران را بشناسید

اشترانکوه به دلیل واقع‌شدن در قلب سلسله جبال زاگرس دارای قلل سرد مرتفع بالای سه هزار و ۵۰۰ متر از سطح دریا و همچنین دره‌های نسبتاً گرم است. اشترانکوه رشته‌کوهی به طول تقریبی ۵۰ کیلومتر است که در جهت شمال غربی-جنوب شرقی امتداد دارد.

یخچال‌های طبیعی و دائمی این رشته‌کوه که یکی از زیباترین کوه‌های کشور به شمار می‌رود، در تمام سال از برف و یخ پوشیده است. اشترانکوه در جنوب شهر دورود و ازنا قرار دارد و به «آلپ ایران» نیز معروف است؛ البته این نام تنها به خاطر بلند بودن آن به آن تعلق نگرفته است بلکه به دلیل شیب تند کوه‌هایش و دره‌های جوان و «وی» شکل و یخچال‌های طبیعی است. ارتفاع بلندترین قله آن سن بران ۴۱۵۰ است.

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های این منطقه حفاظت‌شده وجود زیباترین دریاچه آب شیرین ایران است که سالانه گردشگرانی زیادی را میزبانی می‌کند و البته ظرفیت‌های موجود در منطقه پذیرای این حجم گردشگر نیست.

دریاچه گهر که به «نگین اشترانکوه» معروف است یکی از زیباترین دریاچه‌های طبیعی ایران به شمار می‌رود و با ارتفاع ۲۳۶۰ متر از سطح دریا در میان منطقه حفاظت‌شده اشترانکوه واقع‌شده است.

[ad_2]

Source link

خبر جدید  امتیاز دانشکده قرآنی برای لرستان حفظ شودداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب