پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰
12:33:59 - دوشنبه 19 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پدیده مهاجرت، بحرانی لاینحل در شهرستان کوهدشت
پدیده مهاجرت، بحرانی لاینحل در شهرستان کوهدشت
بخشدار مرکزی کوهدشت خواستار توجه بیشتر به روستاها جهت جلوگیری از مهاجرت شد و گفت: ۷۸ روستای بخش مرکزی شهرستان فاقد طرح هادی هستند. به گزارش ایسنا، منصوری در جلسه دهیاران بخش مرکزی با حضور بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن شهرستان، اظهار کرد: از ۱۵۰روستای بخش مرکزی تنها ۷۲روستا دارای طرح هادی مصوب است […]

بخشدار مرکزی کوهدشت خواستار توجه بیشتر به روستاها جهت جلوگیری از مهاجرت شد و گفت: ۷۸ روستای بخش مرکزی شهرستان فاقد طرح هادی هستند.

به گزارش ایسنا، منصوری در جلسه دهیاران بخش مرکزی با حضور بخشدار مرکزی و مدیر بنیاد مسکن شهرستان، اظهار کرد: از ۱۵۰روستای بخش مرکزی تنها ۷۲روستا دارای طرح هادی مصوب است و ۷۸روستای دیگر  فاقد طرح هادی هستند. مهمترین مطالبه ما از مدیریت بنیاد مسکن شهرستان توسعه و عمران روستایی است. 

بخشدار مرکزی کوهدشت تصریح کرد: بخشداری مرکزی و دهیاران تابعه آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با بنیاد مسکن شهرستان به‌منظور توسعه و عمران روستایی دارند.

منصوری اضافه کرد: نبود زیرساخت‌های مناسب در برخی روستاهای بخش روند مهاجرت را به شدت تشدید کرده و در صورت عدم توجه پدیده مهاجرت به بحرانی لاینحل در سطح شهرستان تبدیل خواهد شد.

خبر جدید  اعتکاف؛ یک جریان مردمی/لرستان جز 7 استان برتر در بحث اعتکاف است

وی بیان کرد: نظم در کارها باعث پیشرفت در امور است. جهت رفاه حال ساکنین روستا و پیگیری مطالبات اهالی؛ دهیاران بخش باید ظرف ۱۰روز آینده نسبت به تجهیز ساختمان دهیاری روستا و نصب تابلو ساعات کار دهیار در روستا اقدام کنند.

بخشدار مرکزی کوهدشت ادامه داد: دهیارانی که مدت زمان تهیه طرح هادی روستای آنها به اتمام رسیده و یا در شرف اتمام است، با هماهنگی ناظرین فنی بخشداری، پیشنهادات اصلاحی  خود را به همراه مستندات مربوطه به‌صورت مکتوب به بخشداری ارایه دهند.

خبر جدید  وضعیت هوا در 3 شهرستان لرستان درشرایط بسیار ناسالم

منصوری اظهار کرد: سرانه فضای سبز هر روستا به‌عنوان ویترین روستا باعث افزایش روحیه نشاط و شادی اهالی است. دهیاران با همکاری کارشناسان فضای سبز نسبت به شناسایی گونه‌های متنوع سازگار با محیط روستا اقدام و نسبت به نهال کاری در سطح روستا اقدام کنند.

وی تصریح کرد: بنیاد مسکن شهرستان در تهیه؛ اجرا و بازنگری طرح هادی روستا مقدورات؛ محذورات و چالش‌های فرهنگی و اجتماعی اهالی را مد نظر قرار دهد.

مهندس قربانی رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت نیز در این جلسه گفت: دهیاران بخش اطلاع رسانی لازم را در خصوص صدور سند ساختمانی روستایی در سطح روستا انجام دهند.

خبر جدید  توجه به روستاها؛ از اهداف انقلاب/ایجاد اشتغال مستلزم حضور مردم است

وی اظهار کرد: در رویکرد جدید دولت برای روستاهای فاقد دهیاری و یا فاقد طرح هادی مصوب؛  اعتباراتی در نظر گرفته شده است که این بنیاد در نظر دارد در صورت تخصیص با هماهنگی بخشداری  اقدامات مناسبی را در بخش عمران روستایی انجام دهد.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان کوهدشت تصریح کرد: دهیاران نسبت به شناسایی ساکنین خانه‌های کلنگی سطح روستا جهت بهره‌مندی از تسهیلات مقاوم سازی مسکن روستایی اقدام کنند.

قربانی اضافه کرد: چنانچه دهیاران بتوانند در موعد مقرر نسبت به بهسازی معابر روستا اقدام کنند این بنیاد توانایی دارد با بهره‌مندی از ظرفیت قیر رایگان نسبت به آسفالت معابر بهسازی شده اقدام کند.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب