یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
10:33:36 - سه‌شنبه 9 ژانویه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پنچر شدن چرخ لاستیک‌سازی
پنچر شدن چرخ لاستیک‌سازی
هیئت دولت، خرداد ۹۳ در سفر استانی به لرستان مصوب کرد کارخانه لاستیک سازی در استان احداث شود اما بعد از گذشت نزدیک به ۴ سال این پروژه هنوز در مرحله خاک برداری مانده است. شعار سال: استان لرستان از دیرباز تاکنون به دلیل بی‌توجهی مسئولان از وجود صنایع و واحدهای بزرگ تولیدی محروم بوده است، […]

هیئت دولت، خرداد ۹۳ در سفر استانی به لرستان مصوب کرد کارخانه لاستیک سازی در استان احداث شود اما بعد از گذشت نزدیک به ۴ سال این پروژه هنوز در مرحله خاک برداری مانده است.

شعار سالاستان لرستان از دیرباز تاکنون به دلیل بی‌توجهی مسئولان از وجود صنایع و واحدهای بزرگ تولیدی محروم بوده است، بااین‌وجود مسئولان طی چند سال گذشته تلاش کردند تا شرایط احداث کارخانه لاستیک‌سازی در شهر خرم‌آباد را فراهم کنند اما کارخانه لاستیک‌سازی تنها نامی آشنا برای مردم لرستان است، پروژه‌ای که باگذشت چند سال هنوز تحقق‌نیافته است.

هرچند مردم لرستان دیگر دل‌خوش به ایجاد صنایع و واحدهای تولیدی در استان نیستند چراکه امثال آن را از کارخانه پارسیلون گرفته تا یخچال سازی، ماشین‌سازی، زاگرس خودرو، واحدهای فراوری سنگ و کارخانجات کاشی و… دیده و طعم تلخ تعطیل شدن و بیکاری را چشیده‌اند.

بیکاری و مهاجرت لرستانی‌ها به کلان‌شهرها

اما بیکاری گسترده در استان لرستان و مهاجرت مردم این استان به کلان‌شهرها، بزرگ‌ترین دغدغه لرستانی‌ها به شمار می‌رود که پایانی بر آن نیست و همین امر سبب شده تا مردم هرروز چشم‌به‌راه تحقق وعده‌های مسئولان باشند، وعده‌هایی که می‌دانند عملی نمی‌شود.

پروژه لاستیک‌سازی خرم‌آباد که از مصوبات سفر سال ۹۳ رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان لرستان بود و بنا شد با ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار حلقه لاستیک ۳۶ ماهه به بهره‌برداری برسد تاکنون بعد از حدود ۴ سال پیشرفت فیزیکی چندانی نداشته است.

وعده دولت به لرستانی‌ها پس از ۳ سال و ۷ ماه محقق نشد

حسن روحانی رئیس جمهور در ۲۸ خردادماه سال ۹۳ در سفر خود به لرستان در جمع مردم استان در ورزشگاه تختی اظهار داشت: برای اجرای دو طرح، وزارت صنعت، معدن و تجارت قول داده‌اند که در این استان کار را آغاز کنند و دولت نیز با همه وجود حمایت خواهد کرد؛ کارخانه لاستیک خودرو و کارخانه سنگ‌بری مدرن این دو طرح است که هر دو را این وزارتخانه متقبل شده است.

هوشنگ بازوند استاندار لرستان سه روز بعد از پایان سفر هیئت دولت به استان لرستان اعلام کرد: احداث کارخانه لاستیک سازی با ظرفیت ۲۰۰ هزار حلقه از مصوبات سفر هیئت دولت به استان لرستان است.

خبر جدید  سپیددشت، زاغه و رازان فاقد مؤسسه قرآنی هستند

وی عنوان کرد: در سفر هیئت دولت به استان ۷۹ طرح مصوب شده که ۶۷ طرح تا پایان سال ۹۳ کامل می‌شود و ۱۲ طرح دیگر نیز درسال ۹۴ اجرا می‌شوند.

ایجاد ۱۳۰۰ شغل با احداث لاستیک سازی

اجرایی شدن این پروژه یک سال به درازا کشید تا درنهایت در سال ۹۴ کلنگ این پروژه با حضور معاون اجرایی رئیس‌جمهور بر زمین زده شد و پس از گذشت نزدیک به چهار سال تاکنون وعده دولت یازدهم به مردم لرستان برای اجرایی شدن این پروژه تحقق‌نیافته است.

هوشنگ بازوند ۲۱ خرداد ماه ۹۴ در مراسم کلنگ زنی کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد اظهار داشت: پروژه لاستیک‌سازی یکی از پروژه‌هایی است که در دولت تصویب و به‌نوعی تعیین تکلیف شد.

وی افزود: پروژه لاستیک‌سازی با اعتباری حدود ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده که امیدواریم در تاریخی که سرمایه‌گذار آن اعلام کردند به بهره‌برداری برسد.

قدرت الله ولدی رئیس وقت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان نیز در زمان کلنگ زنی این کارخانه اظهار داشت: احداث کارخانه لاستیک سازی خرم آباد از مصوبات سفر هیئت دولت به لرستان است که با احداث آن بیش از ۱۳۰۰ شغل ایجاد می‌شود.

کارخانه لاستیک سازی در مدت ۳۶ ماه احداث می شود

امیرعلی زهره‌نژاد مدیرعامل کارخانه لاستیک‌سازی لرستان نیز در دی ماه ۹۴ اظهار داشت: احداث کارخانه لاستیک‌سازی لرستان یکی از مصوبات سفر هیئت دولت به این استان است که پس از مذاکرات انجام شده با توجه موقعیت جغرافیایی لرستان به شرکت مورد نظر واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولید کارخانه لاستیک‌سازی لرستان سالیانه ۱۰۰ هزار تن است، افزود: عملیات احداث این کارخانه در ۹ ماه پیش آغاز شد که با طولانی شدن بخش اصلی تکنولوژی امید است این پروژه در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت لاستیک‌سازی لرستان با اشاره به اینکه این طرح در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و با و اشتغالزایی ۱۳۴۴ نفر ظرف مدت ۳۶ ماه احداث می شود عنوان کرد: این کارخانه در فاز نخست سالن‌های بهره‌برداری حدود ۱۰۰ هزار متر مربع است که قابلیت تولید ۵۰ هزار تن لاستیک در فاز نخست ۵۰ هزار تن در فاز دوم را دارد.

خبر جدید  هنرمندان در راستای زدودن غم و ایجاد روحیه شادی در جامعه اقدام کنند

وی با بیان اینکه نقشه‌های اجرایی این طرح ظرف حداکثر ۲۰ روز آینده آماده می‌شود، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی احداث این کارخانه ظرف مدت زمان کوتاهی پس از آمادگی نقشه‌ها آغاز می‌شود.

شولین تیان، مدیر طرح لاستیک‌سازی لرستان نیز در این جلسه گفت: این طرح با سرمایه‌ای معادل ۲۰۹ میلیون یورو اجرایی می‌شود که با در نظر گرفتن بخش‌های توسعه حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر اشتغالزایی دارد.

کارخانه لاستیک‌سازی با مشکلات زیرساختی مواجه است

پنجم دی‌ماه امسال گودرز امیری معاون استاندار لرستان در راستای مشکلات پروژه لاستیک‌سازی خرم‌آباد اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی نگاه مثبتی به رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران در استان داشته باشند.

وی افزود: کارخانه لاستیک‌سازی خرم‌آباد در بحث زیرساختی هنوز مشکل دارد و رفع آن‌ها نیازمند همکاری و تلاش مدیران دستگاه‌های مربوطه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ضمن بررسی مشکلات این شرکت با دستگاه‌های اجرایی استان عنوان کرد: امور آب استان و برق منطقه باختر نسبت به تحویل انشعاب هر چه سریع‌تر در زمان مشخص‌شده اقدام کنند.

پروژه لاستیک‌سازی مشکل تأمین آب و برق دارد

محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: خاک‌برداری پروژه لاستیک‌سازی خرم‌آباد در حال اتمام است و تاکنون حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ هزار متر خاک‌برداری انجام‌شده است.

وی بابیان اینکه در حال حاضر پروژه لاستیک‌سازی با مشکل آب و برق روبه‌رو است که باید این مشکل برطرف شود افزود: با توجه به گزارشی که از امور آب استان دریافت کردیم بهمن‌ماه امسال مطالعات به اتمام می‌رسد و بنا است پس از مطالعات، در راستای انتقال آب این پروژه با پیمانکار قرارداد بسته شود.

پست ۲۳۰ کمالوند برق پروژه را تأمین کند

خبر جدید  دعوت سه بانوی وزنه‌بردار نوجوان لرستانی به اردوی تیم ملی

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان بابیان اینکه پروژه لاستیک‌سازی مشکل گاز ندارد عنوان کرد: در راستای مشکل برق نیز باید برق منطقه‌ای باختر کمک کند برق از پست ۲۳۰ کمالوند به محل طرح انتقال یابد تا این مشکل نیز برطرف شود.

وی بیان کرد: پست ۶۳ نیز در راستای انتقال برق اعلام آمادگی کرده و قرارداد در این زمینه نیز بسته‌شده تا برق از پست ۶۳ به محل طرح انتقال یابد.

سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی پروژه لاستیک‌سازی

صفی خانی به روند اعطای تسهیلات بانکی برای احداث پروژه لاستیک‌سازی خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: پرداخت تسهیلات پروژه از بانک صنعت و معدن انجام می‌شود که تاکنون روند خوبی داشته است.

وی تصریح کرد: سرمایه‌گذاری طرح حدود هزار و ۲۰۰ میلیارد است که اعتبارات ارزی از طریق تسهیلات و ریالی را سرمایه‌گذار طرح تأمین می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان خاطرنشان کرد: در صورت برطرف شدن مسئله تسهیلات بانکی، تجهیزات موردنیاز این پژوه نیز خریداری می‌شود.

بهره برداری فاز نخست در بهمن ماه ۹۷

وی با اشاره به اینکه در راستای تسهیلات بانکی جلسه‌ای با استاندار لرستان و مدیرعامل بانک صنعت معدن برگزار می‌شود گفت: بر اساس زمان‌بندی باید فاز نخست این پروژه در بهمن‌ماه سال ۹۷ به بهره‌برداری برسد که این امر مشروط به آن است که بتوانیم مشکلات را هر چه سریع‌تر برطرف کنیم.

باوجوداینکه در سال های گذشته تلاش دولت ها برای رفع محرومیت و مشکلات شهرهای مختلف کشور صورت گرفته اما بی‌توجهی برخی مسئولان سبب شده آن‌گونه که باید گام‌های اساسی برای خروج از بن‌بست محرومیت استان لرستان برداشته نشود و هنوز هم غبار محرومیت بر چهره این استان نمایان است که امیدواریم مسئولان امر توجه ویژه‌ای به لرستان داشته باشند تا شاهد رفع فقر و بیکاری در این استان باشیم.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۱۸دی ۹۶، کدمطلب: ۱۶۲۲۱۱۶ ، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب