یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
8:23:10 - جمعه 9 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیرجد؛ ‌روستایی که به خاطر شهیدانش شهرت یافت
پیرجد؛ ‌روستایی که به خاطر شهیدانش شهرت یافت
گروه فرهنگی: روستای پیرجد مشهور به قریه صاحب‌الزمان روستایی است که به‌خاطر شهیدانش شهرت ملی یافته است، این روستا در زمان سال دفاع مقدس یکی‌از روستاهایی است که آمار بالای شهدا را در بین روستاهای استان لرستان دارد. به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در جریان بازدید […]

گروه فرهنگی: روستای پیرجد مشهور به قریه صاحب‌الزمان روستایی است که به‌خاطر شهیدانش شهرت ملی یافته است، این روستا در زمان سال دفاع مقدس یکی‌از روستاهایی است که آمار بالای شهدا را در بین روستاهای استان لرستان دارد.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان پنج‌شنبه، ۱۹ بهمن در جریان بازدید و دیدار با اهالی شهیدپرور روستای پیرجد مشهور به قریه صاحب‌الزمان(عج) که در فضایی صمیمی برگزار شد، دیدار با اهالی شهیدپرور این روستا را افتخاری برای خود دانست و گفت: حضور در این روستا سعادت و توفیقی است که به دولت تدبیر و امید و مجموعه استانداری لرستان رسیده است.
وی در ادامه ضمن تکریم از رشادت‌ها و ایثارگری‌های مردم روستای پیرجد، تصریح کرد: این روستا در جریان بعد از انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با شهیدانی که تقدیم به انقلاب اسلامی کرده‌ با توجه به جمعیت روستایی خود بی‌نظیر است که این امر نشان‌دهنده عمق ولایت‌مداری مردم این روستاست.
خادمی با بیان این‌که شهدا احتیاجی به برگزاری این‌گونه یادواره‌ها ندارند، گفت: آن‌چه موجب می‌شود که ما مراسمات تحت عنوان یادواره شهدا برگزار می‌کنیم به‌خاطر نیاز ماست، این در حالی‌است که این عزیزان زنده‌اند و روح آنان بر ما حاکم است و اثرگذاری خود را دارند.

خبر جدید  برای خرید تجهیزات هنرستان‌های لرستان با کمبود اعتبار مواجه‌ هستیم

پیرجد؛ ‌روستایی که به خاطر شهیدانش شهرت یافت

استاندار لرستان در تشریع معانی مختلف فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت یک روز در عرصه نظامی و برخوردهای سخت در مبارزه با رژیمی استبدادی است و روزی دیگر در درگیری و جنگ با یک رژیم سرسپرده دشمنان ایران و زمانی در دفاع از مظلومی در خارج از مرزها بوده که شما در هر سه مورد حضور داشته‌اید و بر عهد خود پابرجا بوده‌اید.
وی با بیان این‌که با بهره‌گیری از فرهنگ ایثار و شهادت می‌توان بر مشکلات اقتصادی فائق آمد، گفت: همچنین می‌توان با بهره‌گیری و پیگیری فرهنگ ایثار و بحث‌های فرهنگی با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنیم، این در حالی‌است که امروز فرهنگ ایثارگری مقابله با آسیب‌ها از جمله آسیب‌های اجتماعی است.
خادمی فراهم کردن وایجاد وضعیت رفاهی مطلوب برای مردم را اولویت دولت تدبیر و امید دانست و گفت: در رابطه با تسهیلات و اعتبارات بانکی حوزه اشتغال روستایی وام‌های کم‌بهره پرداخت می‌شود که می‌توان از آن برای کاهش بیکاری و توسعه مناطق روستایی از آن استفاده کرد.

خبر جدید  ذخیره سازی ۴ هزار تن برنج در انبارهای آبادان

یادآور می‌شود، قریه صاحب‌الزمان(عج) خرم‌آباد با اهدای ۷۶ شهید، ۳۵۰ جانباز و حضور ۷۰۰ نفر از اهالی به‌‌عنوان رزمنده در مناطق عملیاتی به قلب جغرافیای شهادت در لرستان معروف است.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب