پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
11:43:25 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیوند زبان مادری و سبک زندگی
پیوند زبان مادری و سبک زندگی
گروه فرهنگی ـ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان این‌که، گویش هر منطقه آمیخته به سبک زندگی آن منطقه است، اظهارکرد: امروزه به تنوع گوناگونی اقوام می‌توان به‌عنوان یک فرصت نگاه کرد. به گزارش ایکنا از لرستان، رامین جانی‌پور، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان امروز یک‌شنبه، ششم اسفند در آیین بزرگداشت روز جهانی زبان […]

گروه فرهنگی ـ معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان این‌که، گویش هر منطقه آمیخته به سبک زندگی آن منطقه است، اظهارکرد: امروزه به تنوع گوناگونی اقوام می‌توان به‌عنوان یک فرصت نگاه کرد.

به گزارش ایکنا از لرستان، رامین جانی‌پور، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان امروز یک‌شنبه، ششم اسفند در آیین بزرگداشت روز جهانی زبان مادری که در ساختمان علوم پایه دانشگاه لرستان برگزار شد، اظهارکرد: این برنامه به‌همت مرکز تخصصی فرهنگ و ادبیات بومی جهاد دانشگاهی لرستان و با مشارکت دانشگاه لرستان و در راستای پاسداشت روز جهانی زبان مادری برگزار شده است
وی افزود: مرکز تخصصی فرهنگ و ادبیات بومی جهاد دانشگاهی لرستان یک پایگاه قابل‌اعتنا برای پژوهش‌ در حیطه ادبیات بومی با نگاه علمی است این در حالی‌است که این مرکز توانسته است با برگزاری همایش‌های مختلف در حیطه زبان و ادبیات بومی و همایش ملی «سیر ادبیات بومی» جایگاه خوبی در سطح فرهنگ ادبیات بومی کشور پیدا کند.
جانی‌پور اضافه کرد: امروزه به تنوع گوناگونی اقوام می‌توان به‌عنوان یک فرصت نگاه کرد، کمااینکه به میزان تفاوت‌ها در زبان‌ها، تفاوت به جهان‌بینی نیز وجود دارد.
معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان این‌که گویش هر منطقه آمیخته به سبک زندگی آن منطقه است، تصریح کرد: زبان مادری، زبانی است که ما آن‌را در نخستین دوران زندگی خود فرا می‌گیریم، با آن گریه کرده و با آن خندیده‌ایم.

خبر جدید  برای مقابله با تهدیدات دشمن برنامه داریم

زبان مادری یک فرصت است

وی با بیان این‌که زبان مادری میراثی است که نه تنها تهدید نیست بلکه یک فرصت است، ادامه داد: زبان مادری فرصتی است تا هر ایرانی بتواند با یادگیری چند جمله از اقوام، صمیمیتی مهربانانه با اقوام ایجاد کند.
جانی‌پور اظهارکرد: زبان مادری گنجینه‌ای از خصوصی‌ترین تجربه‌های شخصی ماست و اقوام و قومیت‌ها در کنار زبان، هویت و فرهنگ خویش را حفظ می‌کنند.
یادآور می‌شود، اجرای خنیاگری توسط استاد بهزاد پاکدل، سخنرانی علی نوری، عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات دانشگاه لرستان، شعرخوانی شاعران بومی لرستان و رونمایی «اپلیکیشن کله‌باد» از دیگر قسمت‌های این مراسم بود.

خبر جدید  ۱۵ میلی‌متر باران در خرم‌آباد بارید

 انتهای پیام

 داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد