چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
11:35:06 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا ورشوسازی در بروجرد احیا نمی‌شود؟
چرا ورشوسازی در بروجرد احیا نمی‌شود؟
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: علت احیا نشدن ورشوسازی در شهرستان نبود مواد اولیه است. حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تاکنون برای آموزش ورشوسازی کلاس‌های آموزشی گذاشته شده است. وی با بیان اینکه مشکل این است که مواد اولیه ورشوسازی در ایران برای احیا این هنر وجود […]

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: علت احیا نشدن ورشوسازی در شهرستان نبود مواد اولیه است.

حجت‌الله یارمحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: تاکنون برای آموزش ورشوسازی کلاس‌های آموزشی گذاشته شده است.

وی با بیان اینکه مشکل این است که مواد اولیه ورشوسازی در ایران برای احیا این هنر وجود ندارد، افزود: در یک دوره آموزشی نیز فرد آموزش گیرنده به یک ورشوساز حرفه‌ای تبدیل نمی‌شود.

خبر جدید  استقرار ۳۰۱ موکب خدمات رسان در چذابه جانمایی شده است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تصریح کرد: مهمترین کار ورشوسازی قلم زنی است که در این راستا کارگاه‌های قلم زنی فعال است.

یارمحمدی اضافه کرد:  بعضی از استادکاران از کارکنار رفته و یا فوت کرده‌اند و این باعث شده که ورود ورشوی تولیدی کم شود. این امر باعث شده که استادکاران اندکی هم که در این کار بودند از عرصه کار کنار رفته و تجاری هم که ورق ورشو را وارد می‌کرده انگیزه‌ای برای ورود ورشو نداشته، بنابراین صنعت ورشو در بروجرد رو به افول گذاشته است.

خبر جدید  نرم سزارین در لرستان 57 درصد است

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: ورشو در حال حاضر کار کاربردی خود را از دست داده و حالت تزئینی پیدا کرده است.
انتهای پیام

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب