یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
10:28:52 - دوشنبه 12 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چندگونه خفاش لرستان در معرض انقراض است
چندگونه خفاش لرستان در معرض انقراض است
معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در لرستان چند گونه از خفاش‌ها وجود دارند که برخی از آنها در معرض خطر و لیست قرمز IUCN قرار دارند. نبی‌الله قائدرحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: موفق‌ترین راسته‌های پستانداران خفاش‌ها هستند که در غارها زندگی می‌کنند. این گروه به خاطر داشتن قدرت پرواز […]

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست استان گفت: در لرستان چند گونه از خفاش‌ها وجود دارند که برخی از آنها در معرض خطر و لیست قرمز IUCN قرار دارند.

نبی‌الله قائدرحمتی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: موفق‌ترین راسته‌های پستانداران خفاش‌ها هستند که در غارها زندگی می‌کنند. این گروه به خاطر داشتن قدرت پرواز و پژواک مکان‌یابی در میان سایر پستانداران منحصر به فرد بوده و از تنوع گسترده‌ای برخوردار هستند.

خبر جدید  سی‌وششمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان و فرهنگیان خرم‌آباد

وی با اشاره به شناسایی حدود ۱۱۱۶ گونه خفاش در جهان، گفت: در ایران نیز نزدیک به ۴۶ گونه شناسایی شده است.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان خاطرنشان کرد: قبلا روی این گونه‌های استان مطالعه و تحقیقات خاصی صورت نگرفته بود که هم اکنون این کار در قالب پایان‌نامه و کار تحقیقاتی انجام شده است.

خبر جدید  آموزش تخصصی بیکاران 13 روستای لرستان

قائدرحمتی تصریح کرد: به منظور حفاظت از گونه‌های جانوری و گیاهی پرونده تحت مدیریت قرار گرفتن حدود ۲۰۰ هزار هکتار از عرصه‌های طبیعی شرق، غرب و جنوب استان تدوین و به سازمان ارائه شده است که در صورت موافقت، مناطق تحت مدیریت افزایش می‌یابند.
انتهای پیامداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب