یکشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۰
8:55:00 - دوشنبه 5 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کارورزی جوانان تحصیل‌کرده بیکار از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است
کارورزی جوانان تحصیل‌کرده بیکار از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است
معاون‌هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌منابع استانداری لرستان گفت: کارورزی جوانان تحصیل‌کرده بیکار از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است. به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، گودرز امیری به مناسبت پنجمین روز از دهه مبارک فجر در افتتاحیه و کلنگ‌زنی پروژه‌های شهرستان دلفان با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی و مناطق محروم اظهار داشت: بر اساس طرح […]

معاون‌هماهنگی امور اقتصادی و توسعه‌منابع استانداری لرستان گفت: کارورزی جوانان تحصیل‌کرده بیکار از اولویت‌های دولت تدبیر و امید است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا لرستان، گودرز امیری به مناسبت پنجمین روز از دهه مبارک فجر در افتتاحیه و کلنگ‌زنی پروژه‌های شهرستان دلفان با اشاره به تسهیلات اشتغال روستایی و مناطق محروم اظهار داشت: بر اساس طرح جدید ارائه شده باید در هر شهرستان یک روستای بدون بیکار مشخص شود که در آن افراد بیکار شناسایی و با همکاری اداره تعاون و کار همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای پس از آموزش در راستای آن مشاغل تسهیلات مورد نیاز پرداخت می‌شود.

وی در ادامه افزود: در صورتی‌که روستاهای دیگری به غیر از پایلوت، تمایل داشته باشند به صورت یک تعاونی، شرکت یا تشکل‌ها در راستای اشتغال اقدام کنند آمادگی لازم جهت ارائه خدمات وجود دارد.

خبر جدید  تردد در محورهای لرستان ۱۶درصد افزایش یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه مهارت و کارورزی جوانان تحصیل‌کرده بیکار از دیگر طرح‌های دولت تدبیر و امید است، تصریح کرد: در این طرح جوانان بیکار تحصیل‌کرده می‌توانند در واحدهای تولیدی به مدت دو سال مشغول به کار شده و ضمن کسب تجربه و تخصص لازم، دولت در این بازده زمانی ماهیانه ۵۱۰ هزار تومان حقوق به آنان پرداخت و همچنین سهم بیمه کارگر و کارفرما را تضمین می‌کند.

وی ادامه داد: این یک کار ارزشمند تلقی می‌شود که دولت برای ایجاد اشتغال به همراه آموزش و کسب تجربه و فن با هماهنگی واحدهای تولیدی در راستای حمایت از جوانان تحصیل‌کرده بیکار ارائه داده است.

خبر جدید  حمزه ندری ورزشکاری که علیرغم کم بینایی قله های ورزش جهان را فتح کرد

امیری به کشت دارویی در سطح استان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به اراضی مناسب این استان برای این نوع کشت، کشاورزان و کسانی که تمایل دارند فعالیت کنند می‌توانند با شناسایی اراضی منابع طبیعی و امور اراضی جهاد کشاورزی بصورت اجاره‌ای اقدام به کشت گیاهان دارویی کنند.

وی ادامه داد: آمادگی داریم با تمام کسانی که مایل به کشت این گیاهان و باغداری دیم و سرمایه گذاری در این راستا هستند؛ همکاری کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با اشاره به مشکلات کمبود منابع آبی بیان داشت: اگر به سمت تولید محصولات گلخانه‌ای برویم ارزش افزوده درآمد، ایجاد اشتغال بیشتر و در نهایت بهره‌وری در مصرف آب به وجود می‌آید.

خبر جدید  لرستان تنها استان بدون برخوردار از آب‌های پایدار

وی از دیگر اقدامات خوب دولت در بهره‌وری مصرف آب به آبیاری نوین اشاره کرد و تصریح کرد: با ایجاد این نوع آبیاری ۸۵ درصد هزینه را دولت و ۱۵ درصد توسط مالکین یا سرمایه‌گذاران پرداخت می‌شود.

امیری به ایجاد آموزش تولید صنایع دستی در خانه‌ها توسط اداره تعاون، کار و امور اجتماعی و همچنین سازمان فنی و حرفه‌ای اشاره و عنوان کرد: دولت خرید این نوع تولیدات را تضمین می‌کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان اظهار داشت: تولید و تبدیل سنگ‌های قیمتی در دستور کار قرار داشته و دولت در این راستا آمادگی همکاری و حمایت را دارد.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب