پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
23:30:02 - سه‌شنبه 6 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کتاب میراث بزرگ فرهنگی است/ رواج مطالعه و کتاب‌خوانی نیازمند عزم عمومی
کتاب میراث بزرگ فرهنگی است/ رواج مطالعه و کتاب‌خوانی نیازمند عزم عمومی
نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: کتاب میراث بزرگ فرهنگی، صدقه جاریه برای انسان بوده و عصاره تمدن و فرهنگ یک جامعه است. به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی امروز در مراسم بزرگداشت چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اینکه شرایط نشان می‌دهد وضعیت کتاب و کتاب […]

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: کتاب میراث بزرگ فرهنگی، صدقه جاریه برای انسان بوده و عصاره تمدن و فرهنگ یک جامعه است.

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، آیت‌الله سید احمد میرعمادی امروز در مراسم بزرگداشت چهاردهمین سالروز تأسیس نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به اینکه شرایط نشان می‌دهد وضعیت کتاب و کتاب و کتاب‌خوانی در کشور وضعیت مناسبی نیست و باید چاره‌اندیشی لازم در این راستا صورت گیرد. بیان کرد: کتاب حاصل فکر، اندیشه، تجربه و عمر انسان است که در اختیار دیگران قرار می‌گیرد و کتاب وسیله انتقال علم و دانش و تجربه بوده و مهم‌ترین شاخصه توسعه یک جامعه به شمار می‌رود.
وی با اشاره به اینکه کتاب ترجمان عمر انسان بوده و هیچ‌گاه از کتاب بی‌نیاز نمی‌شویم و نیاز همیشگی انسان است. عنوان کرد: کتاب جزء اسناد مهم مکتوب بشری است و اگر انسان بخواهد به اندیشه و عقیده فردی استناد کند مهم‌ترین سند است.
میرعمادی اظهار داشت: کتاب میراث بزرگ فرهنگی، صدقه جاریه برای انسان بوده و عصاره تمدن و فرهنگ یک جامعه است.
نماینده، ولی فقیه در لرستان بیان کرد: ماندگاری اندیشه و فکر به کتاب است و عامل ماندگاری انسان‌های بزرگ کتاب بوده و این امر را به‌وضوح می‌توان مشاهده کرد.
وی عنوان کرد: عوامل مؤثر در کتاب‌خوانی در ابتدا کتاب خوب و مفید است، برخی اوقات مشاهده می‌شود کتاب نوشته‌شده، اما در مفید بودن آن چندان توجه نمی‌شود.
نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: متن و ویراستاری زیبا به‌عنوان دیگر عوامل برای افزایش رغبت مردم به کتاب‌خوانی به شمار می‌رود.
وی گفت: حتی ظاهر کتاب بسیار مؤثر است و باید این موضوعات مدنظر فعالان حوزه کتاب قرار گیرد، متأسفانه برخی از کتاب‌ها تنها پرکننده قفسه‌ها هستند.
میرعمادی افزود: وقتی در یک مرکز استانی احداث کتابخانه‌ای آن‌هم با اهدای زمین از طرف مصلا چندین سال طول می‌کشد، نباید انتظار بهبود وضعیت را داشت.
نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: برخی از رسانه‌ها باوجوداینکه یک قاضی حکم می‌کند متهم به‌جای رفتن به زندان چند کتاب بخواند نسبت به آن بی‌توجه هستند و باید به این وضعیت گلایه کرد چراکه برخی از افراد درک درستی از مسائل ندارند.
وی گفت: اصحاب رسانه و فرهنگ در ترویج مطالعه مؤثر هستند و باید برای خرید و اهدا کتاب وارد عمل شوند.
نماینده ولی فقیه در لرستان بیان کرد: کتاب‌های مفید، نویسندگان و ناشران آن‌ها حمایت نمی‌شوند و دستگاه‌های فرهنگی باید حمایت لازم را از فعالان این عرصه انجام دهند که اکنون شاهد کم‌کاری‌های زیادی در این حوزه هستیم.
آیت اله میرعمادی افزود: رواج مطالعه و کتاب‌خوانی نیازمند به عزم عمومی است و باید کتاب‌های ایرانی تبلیغ شوند.
انتهای پیام/

خبر جدید  لرستان ، بخش خبری 19:30 یکشنبه 31 تیر ماهداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد