یکشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۰
15:45:59 - چهارشنبه 21 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کوچ زودهنگام بهاره عشایر موجب نابودی مراتع لرستان می‎شود
کوچ زودهنگام بهاره عشایر موجب نابودی مراتع لرستان می‎شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: کوچ عشایر با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود. به گزارش ایسنا، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه ساماندهی کوچ عشایر، مشترک بین سه استان لرستان، خوزستان و همدان بیان کرد: کوچ عشایر به‌صورت سنتی و با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از […]

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: کوچ عشایر با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه ساماندهی کوچ عشایر، مشترک بین سه استان لرستان، خوزستان و همدان بیان کرد: کوچ عشایر به‌صورت سنتی و با توجه به شرایط اقلیمی و فارغ از قوانین حاکم انجام می‌شود.

خبر جدید  ‍‍ راهپیمایی روز قدس با حضور مردم شهرستان الشتر

وی بابیان اینکه باید امکانات و تسهیلات موردنیاز عشایر در زمان کوچ آن‌ها به نحو مطلوب فراهم شود اظهار کرد: هر استانی باید به سهم خود برای ساماندهی و تهیه نیازهای عشایر ، مطابق قانون و مقررات اقدام کند.

شیرزاد نجفی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان نیز در این جلسه با برشمردن وضعیت مراتع استان گفت: با توجه به اینکه مراتع استان به‌عنوان مراتع میان‌بند در بین استان‌های خوزستان، همدان، کرمانشاه و اصفهان بوده، کوچ زودهنگام بهاره عشایر و دامداران موجب نابودی و تخریب مراتع استان می‎شود.

خبر جدید  قرارگاه خاتم در لرستان یک فرصت استثنایی است

وی با انتقاد از کوچ زودهنگام عشایر به استان، این موضوع را دلیلی بر تخریب مراتع اعلام کرد و افزود: با توجه به اینکه به لحاظ قانونی زمان کوچ عشایر و ورود به مراتع استان هرساله ۱۵ اردیبهشت است، به استناد این ماده‌قانونی، منابع طبیعی استان از ورود عشایر به مراتع زودتر از این موعد جلوگیری به عمل خواهد آورد.
انتهای پیام

خبر جدید  ثبت 10اثر فرهنگی دیگر ازلرستان درفهرست آثارناملموس ملیداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب