پنج شنبه, ۸ آبان , ۱۳۹۹
11:26:52 - یکشنبه 25 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گسست سنت‌های خوب ازدواج/دانشگاه‌ها در پیشگیری از طلاق فعالیت کنند
گسست سنت‌های خوب ازدواج/دانشگاه‌ها در پیشگیری از طلاق فعالیت کنند
به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی شاکرمی صبح یکشنبه در نشست با اساتید دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه طلاق دلایل زیادی دارد و به صورت کلی شامل دلایل دور و نزدیک می شود، اظهار داشت: ما شاید بتوانیم دلایل نزدیک طلاق را حل کنیم، اما حل دلایل دور مانند فقر و بیکاری در اختیار ما […]

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی شاکرمی صبح یکشنبه در نشست با اساتید دانشگاه لرستان با اشاره به اینکه طلاق دلایل زیادی دارد و به صورت کلی شامل دلایل دور و نزدیک می شود، اظهار داشت: ما شاید بتوانیم دلایل نزدیک طلاق را حل کنیم، اما حل دلایل دور مانند فقر و بیکاری در اختیار ما نیست و دولت و نظام باید برای آن چاره بیاندیشد.

ازدواج سنتی در جامعه ما شکاف برداشته است

وی با بیان اینکه در حوزه های نرم افزاری مانند خشونت، مهارت های زناشویی، مهارت های زندگی، مهارت برخورد با مشکلات و … می توانیم به زوجین و جوانان کمک کنیم، تصریح کرد: متاسفانه خیلی از سنت های خوب ازدواج را از دست داده ایم، گسست ارزش ها و سنت های خوب شاهدیم، ازدواج سنتی در جامعه ما شکاف برداشته است.

خبر جدید  ۱۵۰۰ اتوبوس درون شهری به جابه جایی زائران در سه مرز می پردازند

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه امروز به جز ازدواج های عقلانی و عاقلانه سایر ازدواج های اینترنتی، خیابانی و احساسی از بسترهای لازم برخوردار نیستند، افزود: بسترهای لازم در حوزه فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و طبقات فرهنگی برای ازدواج فراهم نیست و بعضا زوجین بعد از یک سال با اخلاق، روحیات و تفاوت های فرهنگی خود آشنا می شوند.

امروز هر طلاق یک دلیل خاص دارد، خیلی طلاق ها هم بی دلیل هستند

شاکرمی با اشاره به اینکه در حوزه های روانشناختی بزرگترین آسیب به خانواده وارد شده است، گفت: بر اساس آمار طلاق در استان ما نسبت به استان های همجوار وضعیت بهتری دارد، اما حتی یک طلاق هم خطرناک است.

خبر جدید  شمیم عطر رضوی در «سلسله» پیچید/ حضور خدام حرم امام رضا در روستاها

اعتیاد، بیکاری و فقر در ردیف نهم، دهم و یازدهم علل طلاق قرار دارند

وی با بیان اینکه امروز هر طلاق یک دلیل خاص دارد، خیلی طلاق ها هم بی دلیل هستند، تصریح کرد: امروز روانشناس های بزرگ اعتیاد، بیکاری و فقر را در ردیف نهم، دهم و یازدهم علل طلاق نام می برند و شناخت درونی و شناخت از زندگی را مشکل اساسی در وقوع طلاق می دانند.

خبر جدید  کشف و ضبط یک انبار دارویی قاچاق به ارزش ۳۰ میلیارد ریال در ایلام

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه امروز در ازدواج احساسات بر عقل غلبه پیدا کرده است، ادامه داد: دانشگاه ها می توانند بحث پیشگیری را دنبال کنند و راهکارهای پیشگیری از طلاق و تقویت ازدواج های عاقلانه را به ما ارائه دهند تا بتوانیم بخشی از مشکلات و مسائل را حل کنیم.

شاکرمی افزود: امروز متاسفانه تنها بلوغ جسمانی در ازدواج ها در نظر گرفته می شود که این خطرناک است، برای ازدواج بلوغ عاطفی، جسمانی و عقلانی را باهم نیاز داریم.

وی خاطرنشان کرد: سن پایین یکی از عوامل طلاق است، ناپختگی زوجین و خانواده ها نیز موثر است.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد