سه شنبه, ۹ آذر , ۱۴۰۰
9:05:51 - پنج‌شنبه 21 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۶۰۰ مسجد در استان لرستان وجود دارد
۱۶۰۰ مسجد در استان لرستان وجود دارد
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ۱۶۰۰ مسجد در لرستان وجود دارد که حدود ۶۰۰ مسجد در زمینه‌های مختلف فعال و درب آن‌ها در تمام ساعات باز است. شعار سال: حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد لرستان، اظهار داشت: بعضی مکان‌ها و زمان‌ها هستند که موضوعیت دارند مثلا اگر […]

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ۱۶۰۰ مسجد در لرستان وجود دارد که حدود ۶۰۰ مسجد در زمینه‌های مختلف فعال و درب آن‌ها در تمام ساعات باز است.

شعار سال: حجت‌الاسلام سعید مهدوی امین ظهر امروز در مراسم افتتاحیه دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد لرستان، اظهار داشت: بعضی مکان‌ها و زمان‌ها هستند که موضوعیت دارند مثلا اگر در مسجد باشیم و هیچ کاری نکنیم اثر وضعی دارد.

وی افزود: اگر از این‌مکان‌ها استفاده حداکثری شود و هر کسی توفیق پیدا کند که در امور مسجد دخالت کند، یک امتیاز است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با تاکید بر اینکه عنوان ‌مسجد به منابع انسانی است و به منار و گلدسته و… نیست، خاطرنشان کرد: اگر‌ مردم در مسجد حضور یافتند آن را آباد می‌کنند و حضور آن‌ها مهم است؛ طی این سال‌ها مسجدهای زیادی ساخته شده و این در حالی است که “مسجدرو” نساختیم و این‌ امر یک مشکل است که باید برطرف شود.

خبر جدید  تولید سالیانه 25 هزار تن بذر اصلاح شده گندم و جو در لرستان

وی خاطرنشان کرد: ار در هر جایی یک شخص فرهیخته و عالم وجود داشته باشد آن‌جا را آباد می‌کند و مردم به آن‌جا می‌آیند که باید تلاش کنیم چنین افرادی تربیت شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به اینکه ۱۶۰۰ مسجد در لرستان وجود دارد، بیان کرد: حدود ۶۰۰ مسجد از این تعداد در زمینه‌های مختلف فعال است و درب آن‌ها در تمام ساعات باز است؛ باید به عمران و آبادانی مسجد توجه شود و باید بتوانیم جوانان را به سمت مسجد جذب کرده و جاذبه‌ها را بالا ببریم.

خبر جدید  آسمان لرستان همچنان در تسخیر گردوغبار است

مهدوی امین اظهار داشت: همچنین نیازمند الگوهای آموزشی هستیم که از فضای رسانه استفاده کنیم و اگر امروز پیامی ظهور کند معجزه‌ آن هنر است و هر چیزی که با هنر عجین شود ماندگار است.

وی خاطرنشان کرد: باید از ابتدا بهتر وارد شویم و مسجد را از کارکردهای خود را دور نکنیم و امام جماعت نباید فقط نماز را اقامه کند بلکه باید کارهای فرهنگی هم انجام دهد و مسجد به یک پایگاه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی تبدیل شده و محل رجوع باشد.

خبر جدید  32 هزار واحد مسکونی لرستان نیازمند نوسازی و بازسازی هستند

‌مهدوی امین گفت: باید مسجد را به جایگاه خود که پایگاه دین و انقلاب و مرجع و مامن مردم باشد و نسل جوان به مساجد سوق پیدا کنند و تنها افراد مسن به مسجد نروند؛ امروز گروه بچه‌های مسجد می‌تواند جریان‌سازی کند و در فضای مسجد پرورش می‌یابند و می‌توانند روی مضامین مختلف کار کنند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۲۹آذر ۹۶، کدمطلب:۱۶۰۶۶۳۵، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب