چهارشنبه, ۷ آبان , ۱۳۹۹
10:08:17 - پنج‌شنبه 1 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۲۶۰۰پرونده نزاع زنان بررسی شد/پسران جوان بیشترین منازعات را دارند
۲۶۰۰پرونده نزاع زنان بررسی شد/پسران جوان بیشترین منازعات را دارند
به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا نظیفی اظهار داشت: طی ۱۰ ماهه نخست سالجاری در لرستان تعداد ۱۰ هزار و ۸۶۲ پرونده آسیب و ضرب و جرح حاصل از نزاع بررسی و ثبت شده است که از این میزان پرونده تعداد ۸ هزار و ۲۱۷ مورد در بخش معاینات مردان و ۲ هزار و ۶۴۵ پرونده […]

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا نظیفی اظهار داشت: طی ۱۰ ماهه نخست سالجاری در لرستان تعداد ۱۰ هزار و ۸۶۲ پرونده آسیب و ضرب و جرح حاصل از نزاع بررسی و ثبت شده است که از این میزان پرونده تعداد ۸ هزار و ۲۱۷ مورد در بخش معاینات مردان و ۲ هزار و ۶۴۵ پرونده در بخش معاینات زنان مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: طی ۱۰ ماهه نخست سال گذشته نیز تعداد ۱۰ هزار و ۸۵۱ پرونده شامل ۸ هزار و ۲۴۹ معاینه نفر مرد  و ۲ هزار و ۶۰۲ نفر زن معاینات نزاع مورد بررسی قرار گرفته است.

عضو شورای قضائی استان لرستان با بیان اینکه معاینات نزاع شایع‌ترین و بیشترین حجم پرونده های مورد بررسی در پزشکی قانونی را تشکیل می دهد، اظهار کرد: مقایسه آماری ۱۰ ماهه نخست سالجاری و همان بازه زمانی سال قبل نشان از افزایش ۰.۱ درصدی تعداد پرونده های تشکیل شده برای معاینات نزاع در استان لرستان دارد.  

خبر جدید  مخترع لرستانی دکترای کارآفرینی از سازمان استاندارد اروپا کسب کرده است

نظیفی تصریح کرد: همچنین طی سال گذشته تعداد ۱۲ هزار و ۲۱۹ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به ادارات پزشکی قانونی استان لرستان مراجعه کردند که به لحاظ تفکیک جنسیتی تعداد ۲ هزار و ۹۳۷ زن و ۹ هزار و ۲۸۲ نفر مرد بودند و از مجموع مراجعین مدعی نزاع در سال گذشته تعداد ۱۱ هزار و ۹۳۰ نفر، نزاع واقعی داشته اند.

وی با بیان اینکه در بررسی و کارشناسی پرونده های مدعی نزاع، همواره تعدادی پرونده غیر منازعه شامل جراحات حاصل از خودزنی و یا الگوی ضایعات ایجاد شده با رضایت شخصی نیز وجود دارد، تصریح کرد: برای بررسی صدماتی که به یک فرد در هنگام نزاع وارد می‌شود، ملاک‌ها و معیارهای مختلف و تخصصی وجود دارد که در مراکز پزشکی قانونی با هوشیاری و دقت عمل پزشکان زبده پزشکی قانونی ارزیابی هایی انجام می شود و با توجه به عدم تطبیق ضایعه، اینگونه موارد به راحتی قابل تشخیص است.

خبر جدید  گزارش تصویری مسابقات تیم طلایی‌پوشان خرم‌آباد یادواره ناصر میرزایی

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان داشت: یکی از وظایف سازمان پزشکی قانونی، کارشناسی آسیب های مصدومان منازعات است که با استعلام مقام قضایی به این سازمان ارجاع داده می شوند و پزشکی قانونی به عنوان دستگاهی تخصصی در کنار نظام قضایی به صدور احکام کمک می‌کند.

نظیفی با تأکید بر اینکه حاکمیت متولی مهم‌ترین امور مردم است و دستگاه‌های حاکمیتی باید با سهولت خدمات را به مردم ارائه کنند، گفت: اجرای عدالت یکی از وظایف حاکمیتی و بر عهده دستگاه قضایی است و یکی از دستگاه‌های تخصصی قوه قضاییه، پزشکی قانونی است که در یک سوم پرونده‌های قضایی نقش بسیار مهمی دارد تا جایی که اگر این نظرات مبتنی بر دانش و تخصص کافی نباشد، سبب ضعف دستگاه قضایی خواهد شد.

خبر جدید  درحوزه زیرساخت ها و تجهیزات ورزشی ضعیف عمل کرده ایم

بر اساس این گزارش، جرم نزاع از دسته جرائم ارتکابی خشن است که عوامل فرهنگی، سبک زندگی افراد، سطح اقتصادی و فقر در وقوع آن نقش پررنگی دارد؛ پسران جوان بیشترین گروه مراجعین منازعات هستند، جوانان عمدتاً تحریک پذیرتر بوده  در حالی که در سنین سالمندی و میانسالی پرخاشگری کمتر دیده می شود.داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد