چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
10:08:09 - یکشنبه 31 دسامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۶۰ میلیارد تومان در راستای اشتغال فراگیر به لرستان اختصاص یافت
۴۶۰ میلیارد تومان در راستای اشتغال فراگیر به لرستان اختصاص یافت
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال در راستای اشتغال فراگیر ۴۶۰ میلیارد تومان و در بخش طرح‌های روستایی ۳۲۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافته است. شعار سال: عیسی منصوری عصر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان الیگودرز اظهار داشت: امسال در راستای اشتغال فراگیر ۴۶۰میلیارد تومان و در بخش طرح‌های روستایی ۳۲۰ […]

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: امسال در راستای اشتغال فراگیر ۴۶۰ میلیارد تومان و در بخش طرح‌های روستایی ۳۲۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافته است.

شعار سال: عیسی منصوری عصر امروز در کارگروه اشتغال شهرستان الیگودرز اظهار داشت: امسال در راستای اشتغال فراگیر ۴۶۰میلیارد تومان و در بخش طرح‌های روستایی ۳۲۰ میلیارد تومان به استان لرستان اختصاص یافته است.

وی افزود: مناطقی مثل الیگودرز و بخش هایی از لرستان یک دوره گذار در حال طی شدن است که افول صنعت داریم و در این دوره گذار از اقتصاد مبتنی بر کشاورزی به اقتصاد مبتنی بر خدمات می‌رسیم‌.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه اگر به آن توجه کنیم و زمینه و زیرساخت نرم افزاری فراهم شود، سبب ‌نیز رونق کسب و کار و معیشت مردم می‌شود و و اگر توجه نشود مردم یا مهاجرت می‌کنند یا به کسب و کار بی ارزش روی می‌آورند، افزود:لرستان یکی از استان‌های مهاجر فرست‌ترین استان‌های کشور است و باید به صورت مشخص روی دو بخش توسعه خدمات بخش مولد مثل گردشگری و حمل و نقل و کسب و کارهای مکمل بخش کشاورزی کار شود وگرنه مهاجرت شدیدتر می‌شود.

خبر جدید  تمدید تعطیلات دانشگاه لرستان و دانشگاه‌های پل‌دختر، کوه‌دشت، نورآباد و الشتر تا ۲۱ فروردین

وی افزود: اگر به بخش گردشگری توجه شود و توسعه یابد مشتری مستقیم به منطقه می‌آید و خود مستقیم انتخاب می‌کند و رونق در این حوزه پیدا می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: گردشگر وقتی تاثیر دارد که برای یک منطقه و وضعیت منحصر بفرد آن خرج کند و در این حالت سرمایه‌گذار می‌آید و سرمایه‌گذاری می‌کند و منافع ان برای مردم‌ منطقه می‌ماند.

خبر جدید  برگزاری آزمون استخدام بهورزی امروز در لرستان

منصوری تصریح کرد: باید توسعه روستاها در نظر باشد و از آن استفاده شود تا بوم‌گردی ایجاد شود و در این راستا باید برای جذب گردشگر یک مرکز ایجاد کنیم؛ اگر این اتفاق رخ دهد بحث‌های اموزشی را نیز کمک می‌کند و در رونق اشتغال فراگیر و روستایی نیز موثر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هیچ جای دنیا اشتغال با وام ایجاد نمی شود، عنوان کرد: ما باید بستر را فراهم کنیم تا زمینه برای توسعه یک بخش فراهم شود و نباید به فکر جذب وام باشیم و باید به فکر‌توسعه اقتصادی منطقه باشیم.

منصوری با بیان اینکه برای پرداخا وام اولویت های ما واحدهای فعال اند که قصد توسعه واحد خود را دارند، تصریح کرد: چراکه ما الان اشتغال لازم‌داریم نه ۵ سال دیگر و این واحدها بازار و خریدار دارند؛ پکیج کاملی طراحی شده تا در منطقه پیاده شود و توسعه ایجاد شود که طبق آن برنامه مشترک بین دستگاهی ایجاد و پروژه‌ها مشخص و نقش دستگاه‌ها تعیین شود.

خبر جدید  قاعدتاً آمریکا از نقض برجام ضرر خواهد کرد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکهمعیار ما برای پرداخت وام ایجاد زمینه اشتغال و تخصیص ظرفیت است و ملاک اصلی در این زمینه ایجاد اشتغال و توسعه است، افزود:همچنین روستاهایی که نقش محوری دارند محل تمرکز برای پرداخت وام است و یک سری مداخلات توسعه‌ای داریم که وحدت رویه بانکی است و بانک توسعه و صندوق کشاورزی برای این کار در نظر گرفته شده است.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری تسنیم ، تاریخ انتشار ۷دی ۹۶، کدمطلب:۱۶۱۳۹۴۰، www.tasnimnews.com

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب