دوشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۰
15:14:46 - چهارشنبه 7 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴۶ روستای مسیر طرح «قم رود» در الیگودرز آب‌رسانی می شوند
۴۶ روستای مسیر طرح «قم رود» در الیگودرز آب‌رسانی می شوند
به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاکاوند ظهر چهارشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های دهه فجر الیگودرز با اشاره به اینکه در طول دولت تدبیر و امید ۳۷۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام داده ایم، اظهار داشت: در این دولت  ۶۸۸ روستا در لرستان آب رسانی شده که از این تعداد ۸۱ روستا در الیگودرز […]

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا کاکاوند ظهر چهارشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های دهه فجر الیگودرز با اشاره به اینکه در طول دولت تدبیر و امید ۳۷۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام داده ایم، اظهار داشت: در این دولت  ۶۸۸ روستا در لرستان آب رسانی شده که از این تعداد ۸۱ روستا در الیگودرز بوده است.

وی با بیان اینکه امروز دو مجتمع آبرسانی «باوکی» و «چغاطرم» افتتاح شد، تصریح کرد: همچنین مجتمع آب رسانی دیگری که به یک هزار و ۱۳ روستایی آب رسانی می کند امروز کلنگ زنی شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان خاطرنشان کرد: این مجتمع آب رسانی تا اردیبهشت ماه سال آینده بهره بردای می شود.

کاکاوند با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۱۶۰ میلیون اعتبار برای افتتاح دو مجتمع آبرسانی در الیگودرز هزینه شده است، ادامه داد: با بهره برداری از این دو مجتمع به ۱۹۳۰ نفر آب رسانی می شود.

وی با بیان اینکه عمده روستاهای محل اجرای تونل قم رود خشک یا کم آب شده اند، چون منابع آب پایدار نداشتند، تصریح کرد: مطالعات طرح آب رسانی به ۴۶ روستا در این منطقه در حال اتمام است و امیدواریم به زودی پروژه آن اجرایی شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی لرستان با تاکید بر اینکه این پروژه از محل اعتبارات استانی نمی تواند اجرایی شود و نیاز به اعتبارات ملی دارد، افزود: روستاهای الیگودرز عمدتا پراکنده و صعب العبور هستند، الیگودرز ۲۴۶ روستای زیر ۲۰ خانوار دارد و پراکندگی آنها عملیات آب رسانی را سخت کرده است.

کاکاوند با اشاره به اینکه ۱۱ ماه حقوق آب داران را بدهکار هستیم، یادآورشد: از سوی دیگر در ۵ شهرستان ساختمان اداری نداریم و مستاجر هستیم، خیلی از ادارات در شهرستان ها ساختمان مازاد دارند و درخواست ما این است که این ساختمان ها را به ما واگذار و اجاره دهند.

خبر جدید  کشف 122 میلیارد پوشک در لرستانداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب