چهارشنبه, ۱۰ آذر , ۱۴۰۰
21:43:31 - یکشنبه 4 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
‍ ۴۶ پروژه کشاورزی در استان لرستان افتتاح شد
‍ ۴۶ پروژه کشاورزی در استان لرستان افتتاح شد
به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ۳۵ پروژه سیستم‌های آبیاری بارانی و قطره‌ای در پلدختر با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان عصر امروز در روستای چم گردله به بهره برداری رسید. میرزا مرادی رئیس جهاد کشاورزی پلدختر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: باتوجه به اینکه کشورما در منطقه خشک قرارگرفته […]

به گزارش خبرگزاری بسیج از لرستان، ۳۵ پروژه سیستم‌های آبیاری بارانی و قطره‌ای در پلدختر با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان عصر امروز در روستای چم گردله به بهره برداری رسید.

میرزا مرادی رئیس جهاد کشاورزی پلدختر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: باتوجه به اینکه کشورما در منطقه خشک قرارگرفته و استان لرستان و به ویژه در شهرستان پلدختر کمبود آب احساس می‌شود ما راهی جز اینکه تمام اراضی کشاورزی را به سیستم‌های آبیاری تحت فشار مجهز کنیم نداریم.

وی افزود: در آبیاری بارانی مصرف آب حدود هشت دهم لیتر است، ولی در غرقابی حدود ۱.۲ لیتر است و درآبیاری قطره‌ای برای هر هکتار شش دهم لیتر آب مصرف می‌شود وبا وجود کمبود آب ما در حال انجام سیستم‌های نوین آبیاری در اراضی شهرستان پلدختر هستیم.

خبر جدید  شهدا در جهت افزایش بصیرت فاطمی برای مردم نقش اساسی دارند

رئیس جهاد کشاورزی پلدختر عنوان کرد: امروز ۳۵ پروژه آبیاری قطره‌ای وبارانی در سطح ۹۳ هکتار از اراضی شهرستان به بهره‌برداری رسید که ۱۵ نفر اشتغالزایی و مبلغ یک میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان اعتبار‌برای این پروژه‌ها هزینه شده است.

وی بیان کرد: همچنین امروز ۲۳ طرح برق دار کردن موتور‌های دیزلی با اعتبار دو میلیارد و ۱۸۶ میلیون تومان که میزان ۴۳۷ میلیون سهم مجریان ویک میلیارد و ۷۴۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان هم سهم دولت است افتتاح که برای ۴۵ نفر هم اشتغالزایی ایجاد کرده است.

خبر جدید  تعریف الگوی کشت برای 152 هزار هکتار از اراضی لرستان

افتتاح کارخانه صنایع تبدیلی

شرکت بسته بندی سبزیجات دیگر طرحی بود که عصر امروز با حضور امام جمعه پلدختر، فرماندار وجمعی از مسولان افتتاح شد.

میرزا مرادی رئیس جهاد کشاورزی پلدختر در حاشیه این مراسم اظهار داشت: شهرستان پلدختریکی از قطب‌های کشاورزی لرستان درزمینه تولید سبزی وصیفی است که سالیانه حدود پنج هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت سبزی وصیفی اختصاص داده می‌شود که ۱۰۲ هزارتن تولید سالیانه این محصولات در پلدختر است.

وی افزود: یکی از سیاست‌های دولت خرید تضمینی محصولات کشاورزی و محصولات توافقی است ودر این زمینه برای اینکه به مصرف کننده اجحاف نشود و محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان نماند اقدام به ایجاد صنایع تبدیلی کرده است که شرکت برگ سبز پلدختر که در مراسم افتتاح آن هستیم از این شرکت‌هاست.

خبر جدید  تصویب طرح دو فوریتی مبازره با مفسدان اقتصادی در مجلس تحقق فرمان هشت ماده ایی رهبری است

رئیس جهاد کشاورزی پلدختر عنوان کرد: این طرح به نمایندگی از ۱۱ طرح افتتاح شد که ظرفیت تولید ۱۳ تن سبزی خشک و ۶۴ تن به صورت سبزی تازه را دارد و می‌تواند به بازار عرضه کند.

وی بیان کرد: ۲۵۰ میلیون تومان از محل تسهیلات ملی وسرمایه در گردش برای راه‌اندازی این شرکت هزینه شده و که هفت نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

[ad_2]

Source linkداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب