دوشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۹
13:10:14 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۰۰۰ فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در لرستان ایجاد می شود
۱۰۰۰ فرصت شغلی توسط بنیاد برکت در لرستان ایجاد می شود
خرم آباد – ایرنا – بیش از یکهزار فرصت شغلی تا پایان امسال توسط بنیاد برکت در لرستان ایجاد می شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی بنیاد برکت، پیرو توافق‌نامه‌ی منعقده بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و استانداری لرستان، اشتغال‌زایی به عنوان یکی از بخش‌ها پیش‌بینی شده برای ورود و فعالیت ستاد اجرایی درنظر گرفته شده است.
براین اساس، بنیاد برکت از چهارماه گذشته فرآیند راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی را در قالب طرح احتماع‌ محور سحاب (سرمایه‌گذاری حمایتی اشتغال برکت) آغاز کرده و تا پایان سال بیش از یک‌هزار فرصت شغلی را در مناطق محروم و کم‌تر توسعه‌یافته‌ی استان به بهره‌برداری خواهد رساند.
شهرستان‌های دلفان، پلدختر، رومشکان و کوهدشت به عنوان نقاط هدف این طرح درنظر گرفته شده و مجریان و تسهیل‌گران بنیاد برکت با استقرار در این شهرها فرآیند اشتغال‌زایی را آغاز کرده‌اند.
همچنین دستگاه‌های اجرایی و دست‌اندرکار مانند استانداری، فرمانداری، بخشداری و اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز در قالب کمیته توسعه اشتغال، بنیاد برکت را در این راه یاری می‌رسانند.
تاکنون در شهرهای دلفان، پلدختر، کوهدشت و رومشکان فرآیند اهلیت‌سنجی به ترتیب برای ۸۰۰، ۲۰۱، ۳۹۷ و ۳۶۵ نفر از متقاضیان به پایان رسیده و برای تشکیل پرونده معرفی شده‌اند.
این طرح های اشتغال‌زایی درقالب طرح احتماع‌محورسحاب و در حوزه‌ی کسب‌ وکارهای خرد و خانگی روستایی راه‌اندازی می‌شود.
تاکنون بیش از ۲۰ رشته شغلی از جمله پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری و گلیم‌بافی تحت پوشش این طرح قرار گرفته است و دایره‌ی این مشاغل گسترش پیدا خواهد کرد.
برای اجرای هر چه بهتر طرح احتماع‌محور سحاب و استفاده بهینه از منابع، مراحلی پیش‌بینی شده است که بررسی توانایی‌ها و قابلیت‌های نسبی و رقابتی هر منطقه، شناسایی متقاضیان، اهلیت‌سنجی اعتباری، تامین منابع مالی، معرفی به بانک عامل، آموزش و مهارت‌آموزی و استقرار شغل برخی از آن‌ها را تشکیل می‌دهند.
متقاضیان پس از احراز شرایط لازم و معرفی به بانک عامل، می‌توانند وام قرض‌الحسنه با سود ۴ درصد و بازپرداخت متوسط ۴۸ ماهه دریافت کنند که متوسط پرداختی در طرح‌های اشتغال‌زایی استان لرستان ۲۵۷ میلیون ریال است.
بودجه کلی راه‌اندازی بیش از یک‌هزار طرح‌ اشتغال‌زایی در استان لرستان ۳۰۰ میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.
لازم به ذکر است، بنیاد برکت پس از کسب اطمینان از وجود بازار فروش مناسب برای کسب‌وکارهای پیشنهادی، به حوزه‌ اشتغال‌زایی و پرداخت تسهیلات ورود می‌کند.
همچنین پیش از راه‌اندازی طرح‌های اشتغال‌زایی، پشتیبانان کسب‌وکار جذب می‌شوند که وظیفه‌ی اصلی آن‌ها تامین نهادهای تولید، مهارت‌آموزی و خرید تضمینی و با قیمت مناسب و منصفانه‌ی محصول است.
با برپایی نمایشگاه‌های برکت در مناطق هدف، بازاریابی الکترونیکی و ایجاد شبکه‌های اشتغال، روند فروش محصولات نهایی تسریع می‌شود.
۷۲۶۹/۶۰۶۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پشتوانه مردمی یکی از عوامل موفقیت در عرصه خدمت رسانی استداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد