چهارشنبه, ۲ مهر , ۱۳۹۹
13:10:08 - شنبه 29 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۷نوع حادثه طبیعی در لرستان شناسایی شد
۱۷نوع حادثه طبیعی در لرستان شناسایی شد
خرم آباد – ایرنا – مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان گفت: ۱۷نوع حادثه طبیعی در این استان شناسایی شد که برای کاهش آسیب پذیری در برابر این حوادث ارائه آموزش های همگانی لازم است.

به گزارش ایرنا، صارم رضایی روز شنبه درنشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت پنجم دی ماه روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش بلایای طبیعی در سالن جلسات جمعیت هلال احمر لرستان اظهارداشت: جشنواره رسانه ای خادم ویژه اصحاب رسانه استان با شعار خانواده و جامعه آماده، جامعه تاب آور برای فراگیری آموزش های لازم برگزار می شود.
وی افزود: حوادث طبیعی همواره گریبان گیراستان بوده و باید آمادگی لازم را فرا بگیریم.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان بیان کرد: برگزاری مانورهای آموزشی در شهرستان ها، شروع آموزش های محله محور، نشست تخصصی مدیریت بحران و برگزاری نمایشگاه تخصصی در راستای کاهش آسیب پذیری اجرا شده است.
رضایی اضافه کرد: حوادث طبیعی را می توان با آموزش کافی در لحظه نخست مهار کرد و جمعیت هلال احمر لرستان جهت آموزش برای تمامی سطوح آمادگی لازم را دارد.
وی همچنین به ضرورت ایجاد داروخانه جنرال هلال احمر لرستان اشاره کرد و گفت: این داروخانه در تمامی استان های کشور دایرشده و تنها در لرستان ایجاد نشده که به دلیل افزایش مراجعه کننده باید راه اندازی شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان اظهارداشت: مسئولان بر ایجاد این داروخانه تاکید داشته اما به دلایلی اجازه ایجاد داده نمی شود، لرستان تولید کننده دارواست اما نمی توانیم داروخانه هلال احمر که خواسته مردم می باشد را بنا کنیم.
معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر لرستان در ادامه این نشست گفت: جامعه آمادگی لازم در برابر حوادث را ندارد و در یک زلزله خفیف به دلیل عدم آشنایی لازم آسیب هایی وارد می شود.
کامران خدایی افزود: بایدبه فرزندان و همچنین اعضای خانواده آموزش های لازم در برابر حوادث را آموزش دهیم.
وی بیان کرد: شناخت حوادث، برطرف کردن خطرات سازه ای و غیر سازه ای، شناخت نقاط امن و ناامن خانه و داشتن کیف نجات از موارد مورد نیاز در حوادث است.
وی اضافه کرد: در جشنواره رسانه ای خادم براساس آموزش های لازم از طریق ابزار و هنر جامعه را در برابر حوادث آگاه خواهیم کرد.
۳۲۱۰/۷۲۷۳

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  سیل 3800 میلیارد ریال خسارت به دوره چگنی وارد کردداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد