پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹
13:15:22 - یکشنبه 23 دسامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۶ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شد
۶ متخلف زیست محیطی در لرستان دستگیر شد
خرم آباد – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: ۶ متخلف زیست محیطی در این استان دستگیر و پنج قبضه اسلحه شکاری از آنان کشف و ضبط شد.

مهرداد فتحی بیرانوند روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی گشت و کنترل یگان حفاظت محیط زیست شهرستان الیگودرز، جهت جلوگیری از تخلفات زیست محیطی در سطح حوزه استحفاظی، ۶ نفر به جرم شکار غیرمجاز ۹ قطعه کبک و ۷ قطعه تیهو ، دستگیر شدند.
وی اظهار داشت: از این متخلفین پنج قبضه اسلحه شکاری، ۲۵ عدد فشنگ و ادوات شکارکشف و ضبط شد.
وی بیان کرد: پرونده این متخلفین پس از اخذ جرایم زیست محیطی و بازجویی مقدماتی جهت سیر مراحل قضایی به دادگستری ارجاع و وسایل آن ها طبق ماده ۱۴ قانون شکار و صید به صورت امانی تا پایان دادرسی زیر نظر این اداره نگهداری می شوند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه جرایم زیست محیطی در زمینه های کیفری و حقوقی افزایش داشته، گفت: این اداره کل و دستگاه قضایی برخورد قاطع و بدون اغماض با متخلفان مربوطه را در دستور کار دارند.
فتحی بیرانوند ادامه داد: در این راستا احکام بازدارنده ای از قبیل حبس های بلند مدت، ضبط اسلحه مجوزدار و بدون مجوز به نفع دولت و نیز جرایم نقدی سنگین برای متخلفان حوزه شکار و صید صادر شده است.
وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۱۱ پرونده تخلفاتی در این استان تشکیل و در این راستا، ۵۶۰ متخلف زیست محیطی دستگیر شده است.
فتحی بیرانوند اظهار داشت: ۱۹۴ قطعه پرنده زنده گیری شده شامل ۱۰۹سهره، هفت قطعه طرقه، سه قطعه تیهو و ۱۶ قطعه کبک، هشت قطعه دلیجه، سه کبوتر و ۴۴ قطعه قمری، سه سنقر و یک سارگپه از متخلفان بدست آمده است.
۷۲۷۴/۶۰۶۰

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  700 کلاس درس در مناطق صعب العبور لرستان تشکیل می شودداغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک پاسارگاد